Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göltaş Çimento’dan Flaş Karar! 20 Günlük Planlı Duruş

Göltaş Çimento, beklenmedik bir kararla 20 günlük planlı duruşa geçme kararını bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla duyurdu. Detaylar haberde;
Göltaş Çimento’dan Flaş Karar! 20 Günlük Planlı Duruş
HABER GİRİŞ

Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Faaliyetlerin Kısmen veya Tamamen Durdurulması ya da İmkansız Hale Gelmesi başlıklı bildiri paylaştı.

Göltaş Çimento bugünkü KAP bildirisinde, şirketin yönetim kurulu tarafından 14 Şubat 2024 (Dün) tarihli 2024/6 nolu toplantısında planlı bakım ve revizyon çalışmaları kapsamında yeni bir karar alındığı kaydedildi.

Şirket klinker üretimini gerçekleştirdiği iki fırından biri olan ve toplam üretim kapasitesinin yaklaşık yüzde 40’ını temsil eden birinci fırının, 20 günlük bir süre için duruşa geçirilmesi kararını aldığının bilgisini verdi.

Paratic Piyasalar Göltaş Çimento Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da GOLTS koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 139,28 oranında kazanç sağladı. Hisse bugün TSİ 11.09 itibarıyla yüzde 1,3 artışla 291,5 liraya ulaştı.

Aylık bazda yüzde 13,2 oranında yükselen GOLTS payları, 1 yıllık süreç içerisinde en yüksek 338 lirayı gördü. Hisse aynı dönemde en düşük ise 103,10 lirayı test etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.