Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs’tan Hisse Senedi Uyarısı: Ciddi Düşüş Olabilir

Goldman Sachs analistleri tarafından kaleme alınan bir raporda, hisse senetlerindeki performans nedeniyle yeni bir düşüş yaşanabileceği belirtildi.
Goldman Sachs’tan Hisse Senedi Uyarısı: Ciddi Düşüş Olabilir
HABER GİRİŞ

Dünyanın önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs’a göre piyasalar ABD ekonomik büyümesine ilişkin görünüm konusunda daha kötümser olmaya başladı. Bankaya göre bu durum ciddi bir şekilde devam ederse hisse satın alma şansı sunabilir.

David Kostin liderliğindeki Goldman stratejistleri, bu ay döngüsel hisse senetlerinin düşük performansının, mali koşullardaki sıkılaşmanın ekonomik büyümeyi engelleyeceği yönündeki endişelere işaret ettiğini yazdı.

Aynı zamanda firmanın görüşü, ABD ekonomisinin nispeten dirençli kalacağı yönünde olduğundan, finansal hizmetler, yarı iletkenler ve malzemeler gibi sektörlerdeki şirketlerin iyi durumda olabileceği yönünde.

Stratejistler, “Faiz indirimi ve bilançolarda olumsuz rüzgarların devam etmesini beklesek de, büyüme görünümünde daha da ciddi bir düşüş yaşanmasını bir satın alma fırsatı olarak görebiliriz” notunu düştü.

Federal Rezerv enflasyonu önlemek için faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutması nedeniyle 10 yıllık Hazine tahvil getirileri 2007’den bu yana ilk kez yüzde 5’in üzerine çıktı.

GCM Yatırım Banner

BC stratejisti Lori Calvasina, getirilerdeki artış sona erene kadar genel piyasanın kendi ayakları üzerinde durma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Kostin ayın başlarında yüksek oranların ABD karlarını etkileyebileceği konusunda uyarmıştı.

Ek olarak Morgan Stanley ve JPMorgan Chase & Co. gibi stratejistler kazanç görünümünün kötüleşiyor gibi göründüğü konusunda uyarılarda bulunmuştu. Kostin, S&P 500’ün yılı 4.500 puanda bitireceğini tahmin ediyor. Endeks bu haftayı, Temmuz sonunda ulaştığı 2023 zirvesinden yüzde 10 düşüşle 4.117 puandan tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın