Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs İş Gücünü Azaltmasına Rağmen Kriptoyu Destekleyecek

Yatırım bankasının dijital varlık lideri Mathew McDermott, blockchain uygulamalarına olumlu bakmaya devam ettiklerini söyledi.
Goldman Sachs İş Gücünü Azaltmasına Rağmen Kriptoyu Destekleyecek
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın dijital varlıklar biriminin, şirkette geçen ay 3.200 çalışanın işten çıkarılacağının açıklanmasına rağmen, 70 kişilik kripto ekibini desteklemeye açık olduğu bildirildi.

Goldman Sachs’ın küresel dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott, bankanın blockchain uygulamalarını keşfetmeyi büyük ölçüde desteklemeye devam ettiğini ve dijital varlık bölümünün bu yıl uygun olduğu şekilde işe alımlar gerçekleştireceğini söyledi.

Goldman Tarihi İşten Çıkarma Yaptı

McDermott, bankanın kripto ekibinin 2020’de 4 kişi iken, bugün itibarıyla bu sayının 70’e çıktığını belirtti. Goldman Sachs geçen ay, 2008-2009 yıllarında yaşanan mali krizden bu yana en büyük işten çıkarma hamlesini gerçekleştirdi. Kesintilerin üst, orta ve alt düzey yöneticileri etkilediği, ana ticaret ve bankacılık birimlerine odaklandığı bildirildi.

McDermott, “Blockchain, yatırımcıların daha fazla veri görmesine, daha fazla şeffaflığa sahip olmasına, bir varlık üzerinde daha doğru fiyatlandırma yapmasına izin veriyor. Bu da daha sonra daha fazla likiditeyi teşvik edecek ve umarım ikincil piyasaya daha fazla yatırımcı getirecektir” diye konuştu.

Goldman Sachs’ın New York’taki 2023 Yatırımcı Günü sırasında yaptığı bir sunumda CFO Denis Coleman, bordro kesintilerinin bir kısmının bu yıl ayrılan çalışanları değiştirmeyi içereceğini ve böylece bunun yerine stratejik işe alımlara öncelik vermeye odaklanabileceklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

McDermott, Aralık ayında firmanın, kripto borsası FTX’in çöküşünden sonra daha makul fiyatlı kripto şirketleri satın alma fırsatları gördüğünü söylemiş, bazı firmalar üzerinde durum tespiti yaptıklarını belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.