Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs 4 Bine Yakın Kişiyi İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs'in 4 bine yakın çalışanını işten çıkarmayı planladığı duyuruldu. Detaylar haberde...
Goldman Sachs 4 Bine Yakın Kişiyi İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Uzun süredir işten çıkarmalarla gündemde yer alan ABD yatırım bankası Goldman Sachs, ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İsmi açıklanmayan kaynaklardan elde edilen bilgilere göre banka çalışanların yüzde 4’ünü işten çıkarmayı planlıyor.

Bloomberg’in konuya yakın kaynaklardan aldığı bilgiye göre Goldman Sachs, karında ve gelirindeki düşüşü kontrol altına alabilmek için 4 bine yakın personelini işten çıkarabilir.

Söz konusu kaynaklar işten çıkarılacak kişilerin sayısı hakkında herhangi bir nihai karar verilmediğini belirtti. Üst düzey yöneticilerin hedefinin maliyeti azaltmak olduğu aktarıldı.

Bankanın CEO’su David Solomon, yılsonu mesajında çalışanlarına işten çıkarmaların gerçekleşeceğini söyledi.

Solomon, konuşmasında dikkatli bir inceleme yürüttüklerini ve Ocak ayının ilk yarısında personel sayısında azaltmaların gerçekleşebileceğini ifade etti. Ekonomik faaliyeti yavaşlatan iş ortamını etkileyen çeşitli faktörlerin olduğunu kaydetti.

CEO Solomon, “Yönetim kadromuzun odak noktası, bankamızı bu ters rüzgarları atlatmaya hazırlamak. Dikkatli ilerlemeli ve kaynaklarımızı akıllıca yönetmeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Goldman Sachs’in, yakın bir zamanda yine bazı kaynaklar tarafından Ocak ayında çalışanların yüzde 8’ini işten çıkarmayı planlandığı ifade edilmişti.

Ayrıca bankanın 2022 yılını yaklaşık 48 milyar dolar hasılat ile tamamlama yolunda ilerlediği aktarıldı. Bu rakamın geçen yılki rekor gelirinden sonra en iyi ikinci yıllık performans olduğu bildirildi. Analistler ise Goldman Sachs’in yıllık karının yüzde 44 düşebileceğini tahmin ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu