Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Göknur Gıda, O Şirketin Hisselerini Satın Aldı

Gıda sektörünün bilinen isimlerinden Göknur Gıda, Logimat’ın hisselerini satın aldığını duyurdu. Detaylar haberde…
Göknur Gıda, O Şirketin Hisselerini Satın Aldı

Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İthalat İhracat Ticaret Ve Sanayi A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Logimat Yazılım ve Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. firmasının hisselerinin satın alınması hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, bilişim sektöründe faaliyet gösteren Logimat’ın paylarının yüzde 70’ini 2.458.180 TL bedelle mevcut pay sahiplerinden satın alındığını açıkladı.

Göknur Gıda açıklamasında Logimat hakkında bilgi vererek şirketin sermayesinin 3.510.000,00 TL olup, 31.12.2022 tarihi itibariyle aktif toplamı 6.031.037,17 TL ve özkaynakları ise 3.751.795,48 TL olduğunu bildirdi.

Logimat’ın Ostim Teknoparkta faaliyet gösterdiğini ve Teknoparklarla ilgili teşviklerden faydalandığını kaydetti.

Yapılan açıklamada Göknur Gıda’nın iş süreçlerinin verimliliğinin ve etkinliğinin artırılması amacıyla bilişim teknolojilerinin kullanılması ve kurumsal kaynak kullanımı yazılımlarının etkinliğinin artırılması gibi konularda Logimat’tan hizmet satın almayı planlamakta olduğu aktarıldı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu hizmet alımlarının neticesinde Şirketimiz operasyonlarını daha düşük maliyetle ve daha etkin bir şekilde sürdürmeyi hedeflemektedir. Logimat aynı zamanda diğer kurumsal müşterilerine bu alanlarda hizmet sunmaya devam edecektir.”

Şirketin (GOKNR) kodlu hisseleri bugün açılışı 24,98 TL’den yaptı. Hisseler saat 11.23 itibarıyla yüzde 0.16’lık yükseliş ile 24,84 TL’den işlem gördü.

Hisseler yatırımcısına aylık bazda yüzde 9,84’lük değer kaybettirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu