Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Göçmenlere Kapıları Sonuna Kadar Açan Almanya Karar Değiştirdi

Almanya, personel ihtiyacını karşılamak için ülkeye çok sayıda insanın giriş yapmasına müsaade ettikten sonra göçmen krizi yaşadığı için kapıları kapatma kararı aldı.
Göçmenlere Kapıları Sonuna Kadar Açan Almanya Karar Değiştirdi
Yorum

Sunduğu cazip maaş imkanıyla personel alımına çıkan ve iş gücü kaybını göçmenlerle kapatmaya çalışan Almanya’dan sınırları kapatma hamlesi geldi. Avrupa’nın en büyük ekonomisi, son üç ayda sınırdan geçen göçmen sayısında yaşadığı artışa dur deme kararı aldı.

Ülkeye girişlerde göçmen sayısının 12 bin 804‘ü Türk olmak üzere, 80 bini aşması üzerine kaçak göçmenlerin önüne set çekmek için sınırlar kapanmaya başladı.

Almanya’nın yanı sıra Avusturya ve Fransa sınırlarında da kontrollerin sıkılaştırılmasına karar verildi.

Bu kapsamda Avrupa’ya geçişlerde sınırlardan artık serbest geçiş iznine yer verilmeyecek. Dijital denetimlerin ardından fiziki denetimlere hız verilecek.

Sınırda Katı Kurallar Etkili Olacak

Konuya ilişkin bugün Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un, eyalet başbakanları ile olağanüstü toplantı düzenleyeceği öğrenildi.

Toplantıda yasa dışı göç ve yoğunlaşan ilticaları durdurmanın çareleri aranacak. Eyaletlerdeki nüfus yoğunluğunu hafifletmek için yöntemler ele alınacak.

Bu kapsamda hazırlanacak eylem planıyla ülkeye ayak basan kişilerin kaydı alınacak ve iltica hakkı olmayanlar sınır dışı edilecek.

Suç kaydı olanların sınırdan içeri girişine müsaade edilmeyecek. Sınır dışı edilen vatandaşlarını geri almaları için ise ülkelerle göç ortaklıkları kurulacak, iş birliği yapılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu