Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göçmenlere Kapıları Sonuna Kadar Açan Almanya Karar Değiştirdi

Almanya, personel ihtiyacını karşılamak için ülkeye çok sayıda insanın giriş yapmasına müsaade ettikten sonra göçmen krizi yaşadığı için kapıları kapatma kararı aldı.
Göçmenlere Kapıları Sonuna Kadar Açan Almanya Karar Değiştirdi
HABER GİRİŞ

Sunduğu cazip maaş imkanıyla personel alımına çıkan ve iş gücü kaybını göçmenlerle kapatmaya çalışan Almanya’dan sınırları kapatma hamlesi geldi. Avrupa’nın en büyük ekonomisi, son üç ayda sınırdan geçen göçmen sayısında yaşadığı artışa dur deme kararı aldı.

Ülkeye girişlerde göçmen sayısının 12 bin 804‘ü Türk olmak üzere, 80 bini aşması üzerine kaçak göçmenlerin önüne set çekmek için sınırlar kapanmaya başladı.

Almanya’nın yanı sıra Avusturya ve Fransa sınırlarında da kontrollerin sıkılaştırılmasına karar verildi.

Bu kapsamda Avrupa’ya geçişlerde sınırlardan artık serbest geçiş iznine yer verilmeyecek. Dijital denetimlerin ardından fiziki denetimlere hız verilecek.

Sınırda Katı Kurallar Etkili Olacak

Konuya ilişkin bugün Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un, eyalet başbakanları ile olağanüstü toplantı düzenleyeceği öğrenildi.

GCM Yatırım Banner

Toplantıda yasa dışı göç ve yoğunlaşan ilticaları durdurmanın çareleri aranacak. Eyaletlerdeki nüfus yoğunluğunu hafifletmek için yöntemler ele alınacak.

Bu kapsamda hazırlanacak eylem planıyla ülkeye ayak basan kişilerin kaydı alınacak ve iltica hakkı olmayanlar sınır dışı edilecek.

Suç kaydı olanların sınırdan içeri girişine müsaade edilmeyecek. Sınır dışı edilen vatandaşlarını geri almaları için ise ülkelerle göç ortaklıkları kurulacak, iş birliği yapılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın