Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göç İdaresi Başkanlığı’ndan Sınır Dışı Edilen Göçmen Açıklaması

Göç İdaresi Başkanlığı, yeni yılın ilk gününden bu yana sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısına dair güncel bilgiler yayımladı. Detaylar haberde;
Göç İdaresi Başkanlığı’ndan Sınır Dışı Edilen Göçmen Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Göç İdaresi Başkanlığı, yılbaşından bu yana sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısına dair güncel bilgiler yayımladı. Başkanlık, sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısının 13 Mart 2023 itibarıyla 21 bin 211’e ulaştığını duyurdu.

Başkanlığın Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre düzensiz göçle mücadeleye yönelik sınır dışı işlemleri devam ediyor.

“Yılbaşından bu yana Afganistan’a gerçekleştirilen 15 charter seferiyle 2.319 düzensiz göçmen ülkelerine gönderildi” denilen açıklamada toplam sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısının 21.211’e ulaştığı bilgisi verildi.

Düzensiz Göçmen İşlemlerine Dair Güncel Bilgiler Yayımlandı

Açıklamaya göre 13 Mart 2023 tarihinde İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirilen toplam 4 charter (özel uçuş) ile 136 Afganistan uyruklu göçmen sınır dışı edildi.

Söz konusu göçmenlerin bu süre zarfında Edirne, Kırklareli ve Kocaeli Geri Gönderme Merkezlerinde idari gözetim altında tutulduğu bilgisi eklendi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Gocidaresi

Uçuşlarla yeni yılın ilk gününden bu yana Afganistan’a düzenlenen 15 charter seferi ile 2 bin 319, tarifeli seferlerle ise 4 bin 526 olmak üzere, 6 bin 845 yabancının ülkelerine dönüşünün sağlandığı ifade edildi.

Böylece yeni yılın başından bu yana tüm uyruklardan sınır dışı edilen göçmen sayısının 21 bin 211’e ulaştığı belirtildi.

2022 Rakamları da Paylaşıldı

Açıklamada bir önceki yılın düzensiz göçmen istatistiklerine de değinildi.

2022 yılında 235’i Afganistan’a, 2’si de Pakistan’a gerçekleştirilmek üzere 237 charter seferinin yanı sıra düzenlenen tarifeli uçuşlarla birlikte toplam 124 bin 441 düzensiz göçmenin sınır dışı edildiği kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.