Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GM’nin Yeni Nesil Elektrikli Araç Platformunda ilk Cadillac Modelleri Üretilecek!

General Motors, yeni elektrikli araç platformu BEV3'ü ilk olarak Cadillac modelleri için kullanılacağını açıkladı!
GM’nin Yeni Nesil Elektrikli Araç Platformunda ilk Cadillac Modelleri Üretilecek!
HABER GİRİŞ

GM, aldığı yeni bir kararı basınla paylaştı. Bildiğimiz gibi elektrikli araç platformları hızla gelişiyor. Bazıları tamamen ayrı bir mantık çerçevesinde araç üretimleri için hazırlanırken, şirketlerin bir kısmı şimdiki araç üretim alanlarını EV olarak ayarlamaya başladılar. Hızlı ve kararlı şekilde 2030 yılına şekillenmeye çalışan otomotivin Amerika kolunda GM, yeni nesil elektrikli platformunu Cadillac modellerinde kullanım kararı almış.

Şirketin hedefleri, markalarında daha fazla elektrikli araç istiyor ve üretim hedeflerini 2023 yılı olarak belirlemiş. Mimari açıdan da Cadillac ile farklı şeyler görmeyi umuyoruz. Zira GM, bu yönde de farklı çalışmalara imza atacağını söyledi. Bakalım yeni platform dahil olmak üzere GM başka hangi konulardan bahsetmiş.

BEV3 olarak adlandırılan platformu ilk Cadillac kullanacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Amerikalı GM’nin elektrifikasyon hareketlerini ilk Chevrolet’te gerçekleştirmişti. İncelemesini yaptığımız tamamı elektrikli Bolt haricinde plug-in hibrit motor teknolojisinde Volt ile haraket etmekte. Cadillac’tan gelen bir açıklamada da plug-in hibrit CT6’nın da üretiminin sonlandırıldığı söylendi. Muhtemelen BEV3 yeni platformla birlikte hızlı ve lüks sedan tamamı elektrikli bir hale getirilebilir.

GM, 2023 yılına kadar 20 tamamen yeni elektrikli model çıkartmayı istiyor. Bunu da yeni sistemi dahilinde yapmak istiyor. Bilinmezler arasında platformdan tamamı elektrikli olarak bir sedan mı çıkacak yoksa bir SUV model mi? Belirsizlik bu kısımda başlıyor. Eğer ki dünya araç tercihleri sıralamasında gidersek öncelik 4×4 SUV modele verilebilir. Ancak amiral gemi sınıfında yıllardır beklenen Escala‘da EV bir araç için öncü olabilir.

Cadillac’ın BEV3 platformunda her türlü araç model tipi üretilebilecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aldığımız bilgilere göre Cadillac’ın farklı 11 tipte aracını aynı lokasyonda üretebileceği söylendi. Yani yeni platform kompakt arabalardan, SUV’lara hatta minibüslere kadar istenilen hacim ve boyutlarda araç imal edilebileceği söylendi. Hal böyle olunca da şirketler insan gücüne ihtiyaç duymuyor ve Ford’un Avrupa’da yaptığı gibi binlerce işçiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Cadillac Orta Motorlu Yüksek Güç Üreten Bir Spor Araba Çıkartabilir!

GM’ninde çalışanlarına yönelik böyle bir çıkarma girişimi olacağı söylenmişti. Şirketler kar marjlarının düştüğünü söyleyerek, işçi çıkarımından edilecek geliri otonom ve elektrikli araç modellerine yatıracağını söylemişlerdi. Amerikalı şirketin de istek ve planları bu yönde!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.