Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Global Yatırım Las Palmas Kruvaziyer Limanları İhalesinde En İyi Teklifi Verdi

Global Yatırım'ın bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc Kanarya Adaları'ndaki Las Palmas kruvaziyer limanları işletme imtiyazı için en iyi teklifi verdi.
Global Yatırım Las Palmas Kruvaziyer Limanları İhalesinde En İyi Teklifi Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Global Yatırım Holding Anonim Şirketi’nin bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc (GPH) %80 oranında hissedarı olduğu ortak girişim Global Ports Canary Islands S. L.’nin (GPCI) Kanarya Adaları’nda yer alan Las Palmas kruvaziyer limanlarını işletme imtiyazı ihalesinde en iyi teklifi verdi.

Las Palmas Liman Başkanlığı tarafından yapılan bildirime göre şirketin teklifi en iyi seçildi. Söz konusu imtiyazlar “Las Palmas de Gran Canaria”, “Arrecife” ve “Puerto del Rosario” kruvaziyer limanları kapsamını kapsıyor. Bahsi geçen limanlara ilişkin imtiyaz süreleri sırasıyla 40 yıl, 20 yıl ve 20 yıl şeklinde açıklandı.

İmtiyaz hakkının elde edilmesi halinde GPH kendi global deneyimi ve işletme modelini Gran Canaria, Lanzarote and Fuerteventura kruvaziyer liman operasyonlarını yönetmek için kullanacak. Olası imtiyaz hakkıyla GPH’nin işlettiği ve yönettiği kruvaziyer liman sayısı 22’ye yükselirken, kruvaziyer yolcu kapasitesinin yılda 15 milyonu aşması bekleniyor.

Bundan sonraki süreçte GPH, GPCI ve Liman Başkanlığı’nın imtiyaz sözleşmeleri üzerine görüşmeler yapacakları belirtildi. Sözleşmelerin imzalanmasının tarafların sözleşme hükümleri üzerinde mutabık kalmasına bağlı olduğu ifade edildi. Ayrıca imtiyaz haklarının önümüzde yılın ilk çeyreği bitmeden kullanılmaya başlanmasının beklendiği söylendi.

Bu gelişmeler yaşanırken Global Yatırım hisseleri (GLYHO) TSİ 10:32 sularında %0,97 oranında düşüşle 2,06 liradan işlem görmeye başladı.
Global Yatırım Hisseleri Yüzde 0,97 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 4 Kasım’da başlattığı yükseliş eğilimini bir miktar hafifletti. 2,12 liraya kadar yükselen hisseler, günü düşüşle 2,07 liradan tamamladı. Bugünkü işlemlere ise 2,06 liradan düşüşle başlangıç yaptı.

GCM Yatırım Banner

Global Yatırım hisseleri, açılışın ardından 2,04 liraya kadar gerilerken en yüksek 2,07 lirayı gördü. Hisselerde aşağı yönlü baskının devam etmesi halinde 2,03 ve 2,02 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 2,06 ve 2,08 liradaki direnç seviyeleri takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %14,44 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %7,85 değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %41,80 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.