Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Global Yatırım Hisseleri JCR Raporuyla Düşüşü Sürdürüyor

JCR Avrasya, Global Yatırım Holding Anonim Şirketi'nin Uzun Vadeli Ulusal Notu aşağı yönlü revizyonda bulundu. Hisselerin tepkisi ve detaylar haberde;
Global Yatırım Hisseleri JCR Raporuyla Düşüşü Sürdürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Global Yatırım Holding Anonim Şirketi, kredi derecelendirme bildiriminde bulundu. Bugün 14.00’da yapılan açıklama sonrasında Global Yatırım’ın GLYHO kodlu hisse senetleri ekside seyrini sürdürdü.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre Global Yatırım, JCR Avrasya tarafından değerlendirildi. Dün en son 2,032 TL’de kapanış yapan Global Yatırım hisseleri, bugüne yatay başladı.

Negatif bölgede dar bir aralıkta kalan hisseler, geçen hafta kaydedilen yaklaşık 1,5 ayın zayıf seviyelerinde işlem gördü.
Global Yatırım Hisseleri Düşüşü Sürdürüyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 14..22’de yüzde 1,5 ekside negatif seyrini sürdürdü. Son verilere göre Global Yatırım’ın GLYHO kodlu hisse senetleri haftalık bazda yüzde 1,5 değerlenirken aylık bazda yüzde 1,5 düştü. Yıllık bazda ise yüzde 43 oranında değer kaybı yaşadı.

Şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notu “BBB+ (Trk)”den “BBB (Trk)”ye bir kademe aşağı revize edildi. Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notu BB olurken Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notu da aynı şekilde değerlendirildi.

JCR Avrasya değerlendirme notunda dikkate aldığı noktalardan birini ekonomik koşullarda olası dalgalanmayı belirli ölçüde telafi edebilecek şekilde çeşitlendirilmiş portföy dağılımı olarak açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Son dönemde kurda görülen oynaklığın belirsizliği artırması ve bunun şirketlerin finansallarını ve borç ödeme kapasitelerini baskılaması da belirtilenler arasında yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.