Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Global Yatırım Hisseleri JCR Raporuyla Düşüşü Sürdürüyor

JCR Avrasya, Global Yatırım Holding Anonim Şirketi'nin Uzun Vadeli Ulusal Notu aşağı yönlü revizyonda bulundu. Hisselerin tepkisi ve detaylar haberde;
Global Yatırım Hisseleri JCR Raporuyla Düşüşü Sürdürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Global Yatırım Holding Anonim Şirketi, kredi derecelendirme bildiriminde bulundu. Bugün 14.00’da yapılan açıklama sonrasında Global Yatırım’ın GLYHO kodlu hisse senetleri ekside seyrini sürdürdü.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre Global Yatırım, JCR Avrasya tarafından değerlendirildi. Dün en son 2,032 TL’de kapanış yapan Global Yatırım hisseleri, bugüne yatay başladı.

Negatif bölgede dar bir aralıkta kalan hisseler, geçen hafta kaydedilen yaklaşık 1,5 ayın zayıf seviyelerinde işlem gördü.
Global Yatırım Hisseleri Düşüşü Sürdürüyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 14..22’de yüzde 1,5 ekside negatif seyrini sürdürdü. Son verilere göre Global Yatırım’ın GLYHO kodlu hisse senetleri haftalık bazda yüzde 1,5 değerlenirken aylık bazda yüzde 1,5 düştü. Yıllık bazda ise yüzde 43 oranında değer kaybı yaşadı.

Şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notu “BBB+ (Trk)”den “BBB (Trk)”ye bir kademe aşağı revize edildi. Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notu BB olurken Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notu da aynı şekilde değerlendirildi.

JCR Avrasya değerlendirme notunda dikkate aldığı noktalardan birini ekonomik koşullarda olası dalgalanmayı belirli ölçüde telafi edebilecek şekilde çeşitlendirilmiş portföy dağılımı olarak açıkladı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Son dönemde kurda görülen oynaklığın belirsizliği artırması ve bunun şirketlerin finansallarını ve borç ödeme kapasitelerini baskılaması da belirtilenler arasında yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.