Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik’ten Yeni İş Anlaşması Duyurusu

Girişim Elektrik, çatı öztüketim güneş enerjisi santrali yapılması konusunda yeni sözleşme imzaladığını duyurdu. Detaylar haberde...
Girişim Elektrik’ten Yeni İş Anlaşması Duyurusu
HABER GİRİŞ

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret Sanayi A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaptı.

Şirket tarafından yapılan duyuruda SEM-MAK Makina İmalat Sanayi ve Ltd. Şti. ile Bolu İli Merkez İlçesinde bulunan tesislerine catı oztüketim güneş enerjisi santrali yapılması hususunda anlaşma sağladıklarını duyurdu.

Girişim Elektrik, söz konusu anlaşmanın sözleşme bedelinin 554.441,10 dolar olduğunu aktardı. Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedelinin 10.601.465 TL olduğu ifade edildi. Ciroya ve kârlılığa katkısının olumlu etkisi olacağı bildirildi.

Girişim Elektrik Canlı Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket tarafından yapılan açıklama sonrasında (GESAN) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 10.05 itibarıyla en yüksek 252.2’yi, en düşük ise 247.6’yı gördü. Saat 10.14 itibarıyla ise yüzde 0.55’lik düşüşle 256.6’dan işlem gördü.

Bu gelişmelerin öncesinde Girişim Elektrik,  yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş’nin Litvanya’da yerleşik bir firma ile 2.275.000 euro’luk anlaşma yaptığını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.