Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik’ten 4.4 Milyon Dolarlık Anlaşma

Girişim Elektrik, şirketin hisselerini olumlu yönde etkileyecek bir anlaşma gerçekleştirdi. Detaylar haberde...
Girişim Elektrik’ten 4.4 Milyon Dolarlık Anlaşma
HABER GİRİŞ

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması hakkında açıklama yaptı.

Dünya çapında faaliyet gösteren Girişim Elektrik, Doğan Jeotermal Enerji Tur. İnş. Taah. Mad. San. Ve Tica. LTD. Şirketi ile Güneş Enerjisi Santralleri yapılması konusunda anlaştı.

Anlaşmanın bedeli 4 milyon 435 bin dolar olarak açıklandı. Yeni iş ilişkinin ortaklık faaliyetlerine etkisi “ciro ve kârlılığa olumlu etki” olarak belirtildi.

Buna göre söz konu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz, DOĞAN JEOTERMAL ENERJİ TUR. İNŞ. TAAH. MAD. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’nin Karaman/Merkez’de bulunan arazilerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nin 5.1.h maddesi kapsamında Öztüketim Arazi Güneş Enerjisi Santralleri yapılması hususunda ilgili firma ile ön protokol yapılmış olup, sözleşme sürecine geçilmiştir. Projelerin bedeli vergiler hariç 4.435.000, -USD’dir. (Dörtmilyondörtyüzotuzbeşbin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile projelerin bedeli vergiler hariç 83.271.560, -TL’dir.)”

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Girişim Elektrik Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Girişim Elektrik tarafından yapılan açıklama sonrasında (GESAN) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 14:05’den itibaren en yüksek 199.6’yı, en düşük ise 195.5’i gördü.

GESAN hisseleri saat 15:04’den itibaren ise yüzde 1.57’lik düşüş ile 193.7’den işlem gördü.  Hisselerde aylık bazda yüzde 30.01 ve haftalık  bazda yüzde 19.58’lik azalma kaydedildi. Ayrıca yıllık bazda yüzde 990.96’lık yükselme saptandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın