Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Girişim Elektrik, Oyak Çimento ile İş İlişkisine Ait Gelişmeleri Paylaştı

Girişim Elektrik, Oyak Çimento'nun 3 tesisine ait iş ilişkisinde tüm yer teslimlerinin tamamlandığını bildirdi.
Girişim Elektrik, Oyak Çimento ile İş İlişkisine Ait Gelişmeleri Paylaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi, Oyak Çimento ile imzaladıkları sözleşmeye dair gelişme paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre 3 tesise ait projelerin tüm yer teslimlerinin tamamlandığını belirtti.

Yapılan açıklamada, Girişim Elektrik ile Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş Ankara – Ünye Çimento Şubesi ve Denizli Çimento San. T.A.Ş arasında 3 tesise ait “Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş Ankara – Ünye Çimento Şubesi ve Denizli Çimento San. T.A.Ş 154 kV Şalt Tesisi Kurulumu İşleri” sözleşmesinin 1 Haziran 2021’de imzalandığı söylendi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Girişim Elektrik hisseleri (GESAN) yüzde 9,54 oranında yükselişle 23,66 liradan işlem görmeye başladı.
Girişim Elektrik Hisseleri Yüzde 9,54 Yükseliş
Kaynak: Investing

Hisseler dünkü işlemlerde devre kesicide işlem görürken, 21,60 lira bandında seyretmişti. Günün kapanışını da bu seviyeden gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere 21,54 liradan başladıktan sonra 23,66 liraya kadar yükseldi.

Yükselişini hızla devam ettiren hisseler 23,76 liraya kadar ulaşırken, 8 Ekim’de görülen 26,76 liranın altında seyretmeye devam ediyor. Bugün yapılan açıklamanın ciro ve kârlılığa olumlu etkisi beklenirken, hisseler AL sinyali vermeye devam ediyor.

KAP’ta ilgili projelerin bugün itibarıyla tüm yer teslimlerinin tamamlanıp çoklu lokasyonlarda saha operasyonlarının başladığı ve devam etmekte olduğu duyuruldu. Sözleşme toplam bedelinin vergiler hariç 7.625.000 Euro olduğu ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu