Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Girişim Elektrik İhale Detaylarını, Boğaziçi Beton ise Varlık Alımını Duyurdu

Boğaziçi Beton varlık alımını, Girişim Elektrik ise bağlı ortaklığının kazandığı ihalenin detaylarını KAP üzerinden duyurdu. İşte detaylar;
Girişim Elektrik İhale Detaylarını, Boğaziçi Beton ise Varlık Alımını Duyurdu
Son Güncelleme: 

Şirketler hisse geri alım programlarını, varlık edinimlerini, ihalelerini, projelerini ve diğer kararlarını Kamuyu Aydınlatma Programı (KAP) üzerinden açıklıyor. Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret (GESAN) ihale sonucunu, Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret (BOBET) ise varlık alımını açıkladı.

GESAN, 27.01.2023 tarihinde yüzde 70 bağlı ortaklığı olan Europower Enerji ve Otomasyon’un 154 kilowatt Derecik TM (DAP) Yapım İşi konulu ihalede 1. olduğunu duyurmuştu.

Konuyla ilgili kazanılan ihaledeki işin bedelinin KDV hariç 81.719.245 TL olduğu ifade edildi. Sözleşmenin 10 takvim günü içerisinde imzalanacağı duyuruldu.

GESAN, günlük yüzde 3,4 artışla 222 TL’den işlem görüyor.

Boğaziçi Beton

Borsada BOBET koduyla işlem gören Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret, üretim ve satış dağıtım sürecinde kullanmak amacıyla Heska Motorlu Araçlar Sanayi Ticaret AŞ’den 86 adet Mercedes Benz marka kamyon ve çekici alacağını açıkladı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Toplam bedelin 294.470.000,00 TL olduğu aktarıldı ve bunun yüzde 15’inin şirket kaynaklarından, yüzde 85’nin finansman yoluyla karşılanmasına karar verildiği paylaşıldı.

BOBET hisseleri günlük yüzde 2,3 yükselişle 14,6 TL seviyesinde seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu