Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Girişim Elektrik Hem İhale Kazandı Hem de Yeni Sipariş Aldı

Girişim Elektrik, ihalede verdiği teklif ile birinci olduğunu ve bağlı ortaklığı Europower Enerji'nin yeni sipariş aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Girişim Elektrik Hem İhale Kazandı Hem de Yeni Sipariş Aldı
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş, katıldığı ihale hakkında ve şirketin yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.’nin yeni siparişine yönelik duyuruda bulundu.

Şirket açıklamayı Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptı.

Buna göre Girişim Elektrik’in yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji, Portekiz’de yerleşik bir firmadan ‘’Metal Köşk, Dağıtım Trafosu ve Modüler Hücre” siparişi aldı. Söz konusu siparişin bedeli 3.065.000 dolar olduğu açıklandı. Güncel baz USD/TL kuru ile sipariş bedelinin 58.204.350 TL olduğu aktarıldı.

Bunun yanında Girişim Elektrik, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ‘’2023-MLZ-YAT-07 HERMETİK VE KURU TİP TRAFO ALIMI İŞİ” konulu ihaleye katıldı.

İhalede en avantajlı fiyatı vererek birinci oldu. İhalede teklif edilen bedelin KDV hariç 2.740.000 dolar olduğu açıklandı. Güncel baz USD/TL kuru ile ihale bedelinin KDV hariç 52.060.000 TL olduğu belirtildi.

Girişim Elektrik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Söz konusu açıklama sonrasında Girişim Elektrik’in (GESAN) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 11.40 itibarıyla en yüksek 262.5, en düşük ise 261’i gördü. Saat 12.23 itibarıyla yüzde 4,96’lık artışla 260.1’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu