Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik Bağlı Ortaklığından 570 Bin Dolarlık Sözleşme

Girişim Elektrik bağlı ortaklığı Europower Enerji, geçtiğimiz günlerde kazandığı ihalenin ardından Toroslar Elektrik ile sözleşme yaptı.
Girişim Elektrik Bağlı Ortaklığından 570 Bin Dolarlık Sözleşme
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. yatırımcılarına güzel haberler vermeye devam ediyor. Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada şirketin yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’nin yaptığı iş sözleşmesi bildirildi.

Europower Enerji’nin 6 Ekim tarihinde Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan Çerçeve Anlaşma Alım Sözleşmesi 2022 Havalı Hücre&Trafo Merkezi Çerçeve Anlaşma 4. Alt Alırım İşi ihalesinde, en yüksek fiyatı vererek birinci olduğu belirtildi.

İhalenin kazanılmasını takiben Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş. ile Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında 570.000 dolar bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

Söz konusu sözleşme güncel Dolar/TL kuruna göre 10.595.160 liraya denk geliyor.

Girişim Elektrik dün yaptığı açıklamada ise yine Europower Enerji’nin daha önce aldığı OG Hücre, Transformatör, Köşk ve AG Pano siparişine ek olarak 400 bin dolarlık daha sipariş aldığını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Şirket Hisselerinde Devre Kesici Çalıştı

Şirket Hisselerinde Devre Kesici Çalıştı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), dün aralarında Girişim Elektrik’in de olduğu birçok hisseye volatilite bazlı tedbir koydu.

Piyasa kapanışına doğru yapılan açıklamada Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AZTEK, ERCB, GESAN, KLRHO ve KRSTL paylarına 1 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem tedbiri getirildiği bildirildi.

Söz konusu uygulama 18.10.2022 tarihinde başlayıp, 17.11.2022 seans sonuna kadar devam edecek.

GESAN kodlu hisseler dün 131,5 liradan kapandıktan sonra, yeni güne 134,6’dan başladı. Seans açılışıyla birlikte keskin yükselerek tavan yaptı.

141,4 lira rekor kıran hisselerin aynı hızda geri çekilmesiyle birlikte devre kesici uygulaması aktif oldu. Yüzde 3’e yakın gerileyen hisseler 128 liraya kadar indi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın