Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik 400 Bin Dolarlık Ek Sipariş Aldı

Girişim Elektrik, bağlı ortaklığının mevcuta ek sipariş alındığını açıklayarak, toplam bedelinin 1 milyon 681 bin liraya yükseldiğini bildirdi.
Girişim Elektrik 400 Bin Dolarlık Ek Sipariş Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) ek sipariş alınmasına dair açıklama yaptı. 23 Ağustos 2022 tarihinde yapılan açıklamaya atıfta bulunularak, şirketin yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’nin aldığı sipariş hatırlatıldı.

Söz konusu şirket, Portekiz’de yerleşik bir firmadan bir Güneş Enerjisi Santrali Projesinde kullanılmak üzere muhtelif sayıda ve özellikte ‘’OG Hücre, Transformatör, Köşk ve AG Pano” siparişi almıştı.

Şimdi de bunun üzerine 400 bin dolarlık ek sipariş alındığı açıklandı. Yeni gelen sipariş ile birlikte toplam bedelinin vergiler hariç 1.681.668 dolar olduğu belirtildi.

Şirket, Cuma günü yaptığı açıklamada ise yeni iş sözleşmesine dair yatırımcıları bilgilendirmişti. Girişim Elektrik ile GE HYDRO FRANCE arasında KOKHAV projesi kapsamında kullanılmak suretiyle topraklama ve bağlantı ekipmanlarının tedariki için sözleşme imzalandığı bildirildi.

Yapılan sözleşmenin bedelinin 741.233 Euro olduğu belirtilirken, güncel kura göre 13.475.615 TL olduğunun altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket Hisseleri Olumlu Gelişmelerle Rekor Kırdı

Şirket Hisseleri Olumlu Gelişmelerle Rekor Kırdı
Kaynak: Paratic Piyasalar

GESAN koduyla borsa kotunda yer alan Girişim Elektrik hisseleri, geçen hafta 119,6 liradan kapandı. Tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdikten sonra rekor yolculuğuna devam ederek, bu sabah tarihi yüksek seviyeden açıldı.

Haftaya 125,3 liradan başlayan şirket hisseleri, 131,4 lirayı geçerek tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Böylelikle bir yıllık getirisi yüzde 434’e yükseldi. GESAN kodlu hisseler yatırımcısına bir ayda yüzde 84, bir haftada ise yüzde 24 oranında kazanç sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.