Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik Bağlı Ortaklığı En Avantajlı İhale Teklifini Verdi

Girişim Elektrik bağlı ortaklığı AYEDAŞ ihalesine en avantajlı fiyatı verdi. Şirketin hisseleri ise günü %7 ekside bitirdi.
Girişim Elektrik Bağlı Ortaklığı En Avantajlı İhale Teklifini Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret & Sanayi A.Ş. bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’ye dair açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yollanan bilgilendirmede; söz konusu şirketin bugün yapılan bir ihalede en avantajlı fiyatı verdiği söylendi.

İstanbul Anadolu Yakası Edaş (AYEDAŞ) tarafından gerçekleştirilen ihalenin konusunun “Hücre MMMH-havalı/trafo MRKZ-MMMH-havalı alımı” olduğu belirtildi.

Girişim Elektrik’in %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin katıldığı ihalede teklif edilen toplam tutarın 2 milyon 965 bin dolar olduğu açıklandı.

Girişim Elektrik hisseleri günü ekside bitirirken, hisseleri borsa tarihindeki en düşük fiyata indi.
Girişim Elektrik Hisseleri %7 Ekside
Kaynak: Investing

Ağustos ayında 17,00 TL başlangıç fiyatıyla halka arz edilen GESAN kodlu hisseler, en yüksek fiyatı 28,02 TL ile 22 Kasım’da kaydetti. Bu seviyeden sonra önce keskin bir düşüş gösterdi ve Aralık ayına 23 seviyelerinden başladı.

20 günlük işlem döneminde aşağı yönde hareket eden hisseler, Cuma günü ve bugün kayıplarını artırdı. Geçen hafta tüm pay piyasalarında yaşanan satış baskısıyla kapanışı 17,73 liradan yaptı.

GCM Yatırım Banner

Yeni haftaya 17,63’ten giren hisseler, gün içinde 16,02 – 18,05 arasında hareket etti. Gün içi kaydettiği en düşük seviye, halka arz edildiği günden bu yana görülen en düşük fiyat oldu. Hisseler günü %7’nin üzerinde düşüşle tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın