Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Şirketinin Gözü Yükseklerde! Hedef Fiyatı 1097,8 Lira Oldu

Deniz Yatırım bugün Coca Cola İçecek paylarına ilişkin "Rüzgar Arkasından Eserken" başlıklı strateji ve araştırma raporu paylaştı. Raporun detayları haberde;
Gıda Şirketinin Gözü Yükseklerde! Hedef Fiyatı 1097,8 Lira Oldu
HABER GİRİŞ

Deniz Yatırım bugün Coca Cola İçecek (CCOLA) hissesine ilişkin strateji ve araştırma raporunu yayımladı. Aracı kurum, Coca Cola İçecek için 12 aylık hedef fiyatını 888,80 liradan 1097,80 liraya yükseltirken, tavsiyesini “AL” olarak sürdürdü.

Coca Cola İçecek’i yüksek pazar payı, güçlü dağıtım ağı, geniş ürün yelpazesi, dinamik fiyatlandırma stratejisi ve düzenli temettü dağıtımı gerekçeleri ile temel olarak beğenmeye devam ettiğine işaret etti.

Orta-uzun vade perspektifinde şirketin operasyonel ağının genişlediğini aynı süreçte finansal verimliliğinin de arttığını vurguladı.

Coca Cola’nın 2005 yılında sadece Türkiye’de hizmet verdiğini anımsatan Deniz Yatırım, şirketin 2024 yılında ise Bangladeş’in de katılımıyla 12 ülkede 25 farklı markayla 600 milyondan fazla nüfusa ulaştığını bildirdi.

Paratic Piyasalar CCOLA Canli Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada CCOLA koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısın yıllık bazda yüzde 247,08 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 12,15, haftalık bazda ise yüzde 1,09 oranında yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

3 Haziran’daki kapanışını 800 liradan yapan CCOLA hissesi bugün TSİ 18.00 itibarıyla yüzde 1,25 düşüşle 790 liradan işlemlerini tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.