Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Şirketinden Bedelsiz Kararı: Sermayesini Artıracak

Borsa İstanbul’da ETILR koduyla işlem gören Etiler Gıda, yüzde 200 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. İşte detaylar;
Gıda Şirketinden Bedelsiz Kararı: Sermayesini Artıracak
HABER GİRİŞ

Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret (ETILR), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımına ilişkin Yönetim Kurulu kararını açıkladı.

Şirket, 40 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini, 100 milyon TL’lik kayıtlı sermaye tavanını bir defaya mahsus olmak üzere aşarak yüzde 200 oranında iç kaynaklardan artırarak 120 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiğini belirtti.

Gıda Şirketinden Bedelsiz Kararı: Sermayesini ArtıracakKaynak: KAP

Sermayenin yüzde 200 oranında bedelsiz olarak artırılması nedeniyle artırılan 80 milyon TL’lik sermayeyi temsil edilen payların tüm pay sahiplerine payları oranında dağıtılacağı ifade edildi.

Karar kapsamında başta Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul ve Merkezi Kayıt Kuruluşu olmak üzere ilgili merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılacağı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Gıda Şirketinden Bedelsiz Kararı: Sermayesini ArtıracakKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 12,7 TL’den tamamlayan ETILR, 14 Mayıs’ta 31,2 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı. Bu seviyede tutunamayan hisse, 27 Mayıs’ta kapanışını yüzde 0,5 artışla 26,3 TL’den gerçekleştirdi. Hissede haftalık yüzde 15, aylık yüzde 13 ve yıllık yüzde 77 artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.