Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Şirketi için Beklenen Gün Geldi!

Yatırımcının dört gözle beklediği Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş bugün talep toplamaya başlıyor. İşte pay başı fiyatı ve talep toplama saati...
Gıda Şirketi için Beklenen Gün Geldi!
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) geçen hafta halka arzına onay verdiği Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş, bugün talep toplamaya başlıyor. Konuya yönelik bildirim Borsa İstanbul tarafından sabah saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platfromu’na (KAP) yapıldı.

Yapılan açıklamada Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş’nin (ALKLC) hissesi için pay başına 22,98 TL’den 10:30-13:00 saatleri arasında emir toplama işleminin gerçekleşeceği not edildi.

Borsa İstanbul tarafından gönderilen bildirimde şu ifadeler kullanıldı:

“Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. Miktar: 33.885.000 TL nominal, Aracı: DZY Kapanış Tarihi: 30.05.2024, Fiyat: 22,98 TL. Halka arz emir toplama 10:30-13:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Dağıtıma konu hesap türleri üzerinden iletilen aynı MKK sicil numarasına sahip emirlerden sadece fiyat ve zaman önceliği kuralına göre ilk emir dağıtıma katılmaktadır.”

Söz konusu açıklamada maksimum emir değerinin 778.677.300 TL olacağı not edildi.

GCM Yatırım Banner

Altınkılıç’ın halka arzına yönelik paylaşılan bilgilerde halka arz büyüklüğünün 778 milyon TL, halka açıklık oranın yüzde 30,25 seviyesinde olacağı bildirildi.

Şirket,halka arz gelirinin yüzde 65-70’ini işletme sermayesinde, yüzde 12-15’ini finansal borçlarda kullanacağını açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın