Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Şirketi Duyurdu! Temettü Yok!

Gıda v içecek sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Dardanel, temettü açıklamasını KAP üzerinden yaptı. Detaylar haberde...
Gıda Şirketi Duyurdu! Temettü Yok!
HABER GİRİŞ

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı kar payı dağıtımı hakkında açıklamada bulundu.

Buna göre şirket tarafından yapılan açıklamada 2023 yılı hesap dönemlerine ait finansal tablolara göre 60 milyon 970 bin 669 TL ana ortaklığa ait net dönem zararının elde edilmiş olduğu aktarıldı.

2023 yılı mali tablolarında yer alan dönem zararının geçmiş yıllar zararı olarak muhasebeleştirilmesinin genel kurula teklif edilmesine karar verildiği not edildi.

Nakit Kar Payı Ödeme KAP
Kaynak: KAP

Buna göre nakit kar payı ve pay biçiminde ödemenin olmayacağı aktarıldı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (DARDL) günlük yüzde 2,11’lik düşüş ile 6,03 TL’den kapanışı yaptı. Hisseler yıllık bazda yüzde 30,24, aylık bazda yüzde 0,03 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 0,66 kaybettirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.