Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Sektöründeki İki Şirkete Milyonluk Ceza Kesildi

Rekabet Kurumu, gıda sektöründeki iki şirkete Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal etmesi nedeniyle milyonluk cezayı kesti. Detaylar haberde...
Gıda Sektöründeki İki Şirkete Milyonluk Ceza Kesildi
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, Hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren Meysu Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Süt ve süt ürünleri pazarında İçim Süt markasıyla faaliyet gösteren Seher Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını duyurdu.

Buna göre kurum, Meysu Gıda ve Seher Gıda için alıcılarının yeniden satış fiyatlarını belirlemek suretiyle soruşturma başlatıldığını hatırlattı.

Meysu Gıda’ya 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal etmesi nedeniyle uzlaşma usulü sonucunda 2022 yılı gayrisafi gelirinin belirli bir oranında olmak üzere 5.682.068,39 TL tutarında idari para cezası uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

Seher Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ’nin yine 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal etmesi nedeniyle uzlaşma usulü sonucunda teşebbüse 2022 yılı gayrisafi gelirinin belirli bir oranında olmak üzere 173.784.318,88 TL tutarında idari para cezası uygulanmasına karar verildiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.