Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Perakendecileri Derneği’nin Yeni Başkanı Seçildi

Gıda Perakendecileri Derneği bugün olağan genel kurul toplantısını yaparak yeni dönem yönetim kurulu başkanını seçti. Detaylar haberin içerisinde;
Gıda Perakendecileri Derneği’nin Yeni Başkanı Seçildi
HABER GİRİŞ

Gıda Perakendecileri Derneği’nin (GDP), Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM) İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç’ın 4 Aralık 2022’deki istifasının ardından boşalan yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna Alp Önder Özpamukçu seçildi. GDP Olağan Genel Kurulu bugün yeni dönem yönetim kurulu başkanını belirledi.

Derneğin yönetim kurulu başkan yardımcılarının isimleri de açıklandı. GDP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Migros İcra Başkanı Özgür Tort, Caffe Nero Türkiye CEO’su Ahmet Yanıkoğlu ve Özay Hukuk Direktörü Merter Özay olacak.

Özpamukçu, GPD’nin gıda perakendecilerini, kahve ve hızlı servis restoran zincirlerini, gıdayı işleyip hizmet veren işletmeleri ve tüm sektöre farklı alanlarda hizmet sunan çözüm ortaklarını kapsayan zengin bir üye yapısının olduğunu vurguladı.

GDP’nin Üye Yapısı Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyor

GDP’nin söz konusu üye yapısıyla ülke ekonomisinde her zaman önemli bir role sahip olacağına işaret etti. Vatandaşın en temel ihtiyacı olan beslenme ihtiyacının ekonomik ve hijyenik ortamlarda karşılanması için sektörün çalışmaya devam edeceğinin altını çizdi.

GPD üyelerinin 300 milyar TL’nin üstündeki ciro ile Türkiye ekonomisine ve 450 binin üstündeki çalışanla istihdamına olumlu katkı sağladığını belirtti. Bu rakamların kayıtlı ve kurallı işleyen, her türlü denetime açık olan perakendecilerin ülkeye katkısının da en önemli kanıtı olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Gıda Perakendecileri Üstüne Düşeni Yapmalı

Enflasyondaki artışta gerilemenin başladığını ifade eden Özpamukçu, bunun alınan önlemler ve atılan adımlarla olduğunu savundu. Önlemler ve tedbirlere yenilerinin de eklenerek özellikle maliyetlerin kontrol altına alınması gerektiğini ileri sürdü.

Tüm bunların yanı sıra Özpamukçu, iç süreçlerdeki iyileştirmelerle daha verimli olma yoluna gidilmesinin kaçınılmaz olduğunu bildirdi.

Sektörün kendi içinde yapacağı bu çalışmalarla beraber özellikle gıda ürünleri, tarım ve hayvancılıkta bütüncül bir stratejiye ihtiyaç olduğuna vurguda bulundu. Özpamukçu, planlı üretimi geliştirme ve tedarik süreçlerini iyileştirmek için gıda perakendecilerinin diğer paydaşlarla üstüne düşeni yapmaya hazır olduğunu da ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.