Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Getir’de Kan Kaybı Sürüyor: 5 Milyar Dolarlık Servet Eridi

Yurt dışında da varlık gösteren Türkiye menşeili online market platformu Getir’de kayıplar artıyor. Şirket sahibi son kayıplarla milyarder unvanını kaybetti.
Getir’de Kan Kaybı Sürüyor: 5 Milyar Dolarlık Servet Eridi
HABER GİRİŞ

Pandemi döneminde yıldızı parlayan online yemek sipariş şirketleri servetlerini katladıktan sonra duraklama dönemiyle karşılaştı. Finans Gündem’in derlediği bilgilere göre Nazım Salur, 2015 yılında kurduğu Getir’in düşüş ivmesiyle Bloomberg Milyarderler Endeksi’nden çıkan son isim oldu.

Ülke genelinde kapanmaya gidildiğinde 5 milyar dolarlık bir servet elde eden Getir CEO’su, Financial Times’ın haberine göre şirketinin değerinde yüzde 80 oranında düşüş yaşadı.

2 yıl önce 529 milyar dolarlık zarar bildirse de geçen yıl 1,2 milyar dolara Alman rakibi Gorillas Technologies’i satın alan Getir, rotasını genişletmişti.

Amerika ve Batı Avrupa’ya açıldıktan sonra Avrupa’daki birkaç ülkeden geri çekilme kararı alan şirket, küçülmeye gitmişti.

Dijital market platformu, bu yıl Ağustos ayında yaklaşık 2 bin 500 personelini işten çıkarma kararı almıştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.