Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GESAN’ın Kredi Notu Açıklandı! CWENE’den Temettü Kararı

Borsa İstanbul’da işlem gören GESAN’ın kredi derecelendirmesi açıklandı. CWENE temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
GESAN’ın Kredi Notu Açıklandı! CWENE’den Temettü Kararı
HABER GİRİŞ

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş (GESAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden JCR Avrasya tarafından hazırlanan kredi derecelendirme raporunu paylaştı. Şirketin uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notu “çok yüksek kredi kalitesi” sınıfına giren “AA- (tr)” olarak belirlendi.

JCR Avrsaya, GESAN’ın kısa vadeli ulusal kurum rating notunu “J1 + (tr)”, görünümünü ise “stabil” olarak açıkladı. Şirketin uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para kurum kredi rating notu ise “BB” olarak teyit edildi.

GESAN, haftanın son gününü yüzde 0,6 artışla 105 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 13, aylık yüzde 11,7 ve yıllık yüzde 420 oranında artış görüldü.

CW Enerji

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş, kar payı dağıtım kararına yönelik bildirimini paylaştı.

Şirket, yatırım döneminde olması, sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi ve uzun vadeli menfaatleri dikkate alınarak 2022 hesap dönemine ait dağıtılabilir karın dağıtılmayacağını bildirdi. Bunun genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın geçmiş yıl karları hesabına aktarılmasına karar verildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

CWENE, günlük yüzde 6 yükselişle kapanışını 361,5 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 3,3, aylık yüzde 8,5 oranında değer artışı gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.