Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GESAN Yeni Sipariş Aldı! Kiler GYO Portföyünü Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören GESAN yeni siparişini, KLGYO ise şirket portföyündeki dağılımı duyurdu. İşte detaylar;
GESAN Yeni Sipariş Aldı! Kiler GYO Portföyünü Açıkladı
Yorum

Borsa İstanbul’da GESAN koduyla işlem gören Girişim Elektrik Taahhüt ve Ticaret, yeni siparişine ilişkin detayları paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada siparişin Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş’nin Ankara Polatlı’da bulunan fabrikaları tarafından verildiği belirtildi.

Söz konusu fabrikalar için Çatı ve Arazi Öztüketim Güneş Enerjisi Santralleri yapılacağı, siparişlerin toplam bedelinin 7.500.706 dolar olduğu belirtildi.

GESAN, günlük yüzde 0,7 düşüşle haftanın son gününü 70,2 TL’den kapattı.

Kiler Gayrimenkul

KAP’tan bildirim paylaşan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, şirket portföyüne yönelik verileri açıkladı.

Şirketin portföy çeşitliliğine bakıldığında, yüzde 65’inin gayrimenkul projesi, yüzde 29’unun kira getirili yatırım amaçlı gayrimenkullerden oluştuğu ifade edildi. Arsa/Araziler ve iştiraklerin payının ise yüzde 6 olduğu bildirildi.

Açıklamada  bir taraftan yatırımlarla büyümenin hedeflendiği, diğer taraftan da düzenli kira getirisi amaçlanmış ve portföy çeşitliliğine bu stratejik planın yansıtıldığı vurgulandı. Bu çerçevede İstanbul Sapphire AVM’nin yılın ilk çeyreğinde portföye dahil edildiği, konsept çalışmaları ile birlikte daha etkin ve verimli hale getirilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

Şirketin yatırım amaçlı gayrimenkullerinin 2022 yıl sonuna göre yüzde 60 artarak 4.304.838.000 TL’ye yükseldiği duyuruldu.

KLGYO, günlük yüze 0,6 artışla 3 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu