Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GESAN Yeni Anlaşmasını, EUPWR İhale Sonucunu Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören GESAN yeni anlaşmasını, EUPWR ise ihalede 1. olduğunu paylaştı. İşte detaylar;
GESAN Yeni Anlaşmasını, EUPWR İhale Sonucunu Duyurdu
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret (GESAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni anlaşmasını duyurdu. Şirket, Weltew Home’a ait fabrikaya Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması konusunda anlaşmaya varıldığını paylaştı.

Açıklamada anlaşma bedelinin vergiler hariç 1.200.000 dolar (güncel kur ile 31.380.000 TL) olduğu aktarıldı.

GESAN, günlük yüzde 1,7 artışla 70,9 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 20, aylık yüzde 22 ve yıllık yüzde 445 oranında değer artışı görüldü. Şirketin fiyat/kazanç oranı 31.36, piyasa değeri/defter değeri ise 13.10 düzeyinde.

Europower Enerji

Borsa İstanbul’da EUPWR koduyla işlem gören Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret, ihale sonucunu paylaştı.

Şirket, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından 12.07.2023 tarihinde gerçekleştirilen 154kV Nallıhan TM Yapım İşi konulu ihaleye katıldığını ve en avantajlı fiyatı vererek 1. olduğunu duyurdu.

EUPWR, yeni ihalesinden güç aldı ve günlük yüzde 6 artarak 125 TL’ye çıktı. Hissede haftalık yüzde 37,4, aylık yüzde 40 kazanç gerçekleşti. Şirketin piyasa/defter değeri 28.64 seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu