Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GESAN Yeni Anlaşmasını, Astor Enerji İhale Sonucunu Duyurdu

Girişim Elektrik 408,9 milyon TL'lik anlaşmasını, Astor Enerji her iki ihalede verdiği teklifle 1'nci olduğunu duyurdu. Detaylar haberde...
GESAN Yeni Anlaşmasını, Astor Enerji İhale Sonucunu Duyurdu
HABER GİRİŞ

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. yeni iş sözleşmesi, Astor Enerji A.Ş ihale soncu hakkında Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaptı.

Şirket, Aksa Enerji Üretim A.Ş. iştiraki Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş. ile Aksa Göynük Termik Santraline yardımcı kaynak olarak güneş enerjisi santrali (GES) anahtar teslim müteahhitlik işi için sözleşme imzaladığını duyurdu.

Sözleşme bedelinin vergiler hariç toplam 21.072.400 dolar (408.990.920 TL) olduğu aktarıldı.

Astor Enerji, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından düzenlenen her iki ihalede 1’nci olduğunun duyurdu.

Şirket, “Trafo HR Alımı” ihalesinde 2.700.000 dolar bedelle, “Havalı Hücre, Trafo Merkezi Alımı” ihalesinde ise 400.000 dolar bedelle en avantajlı teklifi verdiğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Her iki sözleşmenin süresinin 3 ay ve ödeme vadesinin 56 gün olduğu kaydedildi. İhalelerin sonuçlarının kesinleşmesi için Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. ihale komisyon kararı bekleneceği kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.