Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gersan Elektrik ile Aselsan, Şarj Cihazları Üretimi için Anlaşma İmzaladı

Gersan Elektrik ile Aselsan, AC şarj cihazları üretimi konusunda görüşmelere zemin oluşturması için anlaşma imzaladı.
Gersan Elektrik ile Aselsan, Şarj Cihazları Üretimi için Anlaşma İmzaladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Aselsan ile bir sözleşme imzaladıkları konusunda bildirim gönderdi.

Yapılan açıklamaya göre; Gersan ile Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında Aselsan için AC şarj cihazları üretimi konusunda çerçeve sözleşme için gerekli teknik dokümanların oluşturulmasına yönelik olarak tarafların görüşme ve çalışmalara zemin yaratılması amacıyla anlaşma imzalandı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Gersan Elektrik hisseleri (GEREL) TSİ 12:16 sularında %1,92 oranında artıda 5,83 lirada seyretmeye başladı. Hisseler güne 5,75 liradan başladıktan sonra bir süre düşüş yaşadı. Haberlerin ardından güçlü yükselen hisseler 6,1 lira bandına kadar yükseldi. Daha sonra 5,8 – 5,9 lira aralığında hareket etmeye başladı.

Aselsan hisseleri (ASELS) ise TSİ 12:18 sularında %1,47 oranında yükselişle 22,14 liradan işlem görmeye başladı.
Aselsan Hisseleri Yüzde 1,47 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Aselsan hisseleri Kasım ayının son işlem gününde 23,46 liraya kadar tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Buradan düşüşe geçen hisseler, 21,2 liraya kadar geriledi. Ardından Aralık ayının ilk işlem gününde kademeli bir toparlanma gösterdi.

Dünkü işlemleri 21,84 liradan tamamlayan Aselsan hisseleri, bugünkü işlemlere 21,98 liradan başlangıç gerçekleştirdi. Açılışın ardından 22,44 liraya kadar yükselen hisseler, hafif bir şekilde kazançlarını geri verdi. Ancak daha sonra 22,10 – 22,25 lira aralığında hareket etmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerde yukarı yönlü ivmenin güçlenmesiyle birlikte 22,44 ve 22,67 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 21,98 ve 21,75 liradaki destek noktaları izlenecek.

Aselsan hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %3,94 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %36,79 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %25,61 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.