Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gentaş, Rekabet Kurumu İPC’sinin Dava Konusu Yapıldığını Açıkladı

Gentaş Rekabet Kurumu'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında idari para cezasını ödeyip, yürütmeyi durdurma talebi için dava açıldığını duyurdu.
Gentaş, Rekabet Kurumu İPC’sinin Dava Konusu Yapıldığını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na Rekabet Kurumu İdari Para Cezası’nın dava konusu yapıldığı hakkında bilgilendirme yaptı.

Yapılan açıklamada; Rekabet Kurumu tarafından MDF ve Yonga Levha Pazarında faaliyet gösteren teşebbüsler ile ilgili 4054 sayılı kanunun 4-6 maddelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında Gentaş’a düzenlenen idari para cezası süresi içinde ihtirazı kayıtlı ve indirimli olarak 2.513.951 TL ödendiği bildirildi.

Açıklamanın devamında “Bahsi geçen Kurul kararına karşı Yürütmeyi durdurma talepli 16/12/2021 tarihinde Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesi nezdinde dava açılmıştır,” ifadelerine yer verildi. Bu durumdan 01/11/2021 tarihli özel durum açıklamasında bahsedilmişti.

Açıklamanın geldiği sıralarda Gentaş hisseleri (GENTS) %2,4 oranında artıda 3,83 liradan işlem görmeye başladı.
Gentaş Hisseleri %2,4 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler, Ekim ayının başında başlattığı yükseliş eğiliminde 8 Aralık tarihinde 4 liraya kadar ulaşarak 12 Nisan’dan sonra kaydettiği en yüksek seviyeyi görmüştü. Ancak hisseler bu noktadan sonra 3,8 lira etrafında hareket etmeye başlamıştı.

Dünkü işlemlerde 3,73 ile 3,84 lira aralığında hareket eden hisseler, günün kapanışını 3,75 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise yükselişle 3,76 liradan başlayan hisseler, bir süre 3,72 liraya kadar geriledikten sonra yeniden yükselişe geçti.

GCM Yatırım Banner

Gentaş hisseleri bugünkü işlemlerde 3,85 liraya kadar yükselerek yukarı yönlü ivmesini biraz daha güçlendirdi. Hisselerde yukarı yönde 3,88 ve 3,93 lirada bulunan direnç noktaları takip ediliyor. Aşağı yönde ise 3,75 ve 3,67 liradaki destek noktaları izleniyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda kazançlarını sıfırladığı gözleniyor. Aylık %13,73 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %5,69 oranında daha düşük bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.