Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

General Electric Hisseleri 3Ç21 Raporuyla Açılış Öncesi Yükseldi

General Electric çeyreklik bilançosunda karmaşık bir tablo çizerken hisseler açılış öncesi yükseldi.
General Electric Hisseleri 3Ç21 Raporuyla Açılış Öncesi Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli enerji devi General Electric, üçüncü çeyreğe ilişkin bilançosunu yayımladı. Hisse başına 0,43 dolarlık beklentileri aşarak 0,57 dolarlık kazanç açıkladı.

Daha güçlü kâr ancak mütevazı bir şekilde daha düşük gelir içeren karmaşık bir bilanço yayımlanan General Electric, endüstriyel serbest nakit akışı tahminini daralttı. Hisseler açılış öncesinde yükselerek pozitif bir seansın sinyalini verdi.

TSİ 14.40’ta yüzde 1 artıda işlem görürken yıl başından bu yana yüzde 22 artış kaydetti.
General Electric Hisse Yükseliş
KAYNAK: MraketWatch

Yayımlanan rapora göre General Electric, grup gelirlerinin yüzde 1 düşerek 18,4 milyar dolara gerilediğini belirtti. Rakam analistlerin 19,2 milyar dolarlık tahminlerinin altında kaldı.

Yılın son aylarında şirket, hisse başına 1,80 ila 2,10 dolar arasında kazanç öngördü. Rakamlar, önceki 1,20 – 2,00 dolar aralığından yükseltildi. Endüstriyel serbest nakit akışı tahminini daha önceki 3,5 milyar dolar ve 5 milyar dolar tahminine kıyasla 3,75 milyar dolar ile 4,75 milyar dolar arasında daralttı.

GE CEO’su Larry Culp, şirket ekibininin güçlü bir çeyrek daha sunduğunu belirterek; “siparişler büyüdü, marjlar genişledi, genel nakit performansımız önemli ölçüde daha iyiydi ve Havacılık ivme kazanıyor ve sürekli iyileşme belirtileri gösteriyor” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu