Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gençlere Verilecek Teknoloji Desteğinde İçerik Netleşti

Üniversiteli gençler için cep telefonu ve bilgisayar alımında sağlanacak teknoloji desteğinin detayları haberimizde;
Gençlere Verilecek Teknoloji Desteğinde İçerik Netleşti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Kabine Toplantısı sonrası gençlere verdiği vergi indirimi ve iletişim desteği müjdesinin detayları paylaşıldı. Üniversite öğrencileri için geçerli olan vergisiz telefon ve 5 bin 500 liralık teknoloji desteğinde örgün eğitime kayıtlı olmak ilk şart olarak sunuldu.

Örgün eğitim gören üniversite öğrencileri 9 bin 500 lira ve altında satışı yapılan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda en fazla 5 bin 500 liralık teknolojik destek alacak.

Böylece Erdoğan’ın açıklamasıyla, cep telefonu piyasasında yüzde 44,4’lük fiyata, bilgisayarlar için ise yüzde 16,7’lik orana kadar tutarda destek verilmiş olacak.

9 bin 500 lirayı aşmayacak cep telefonu ve bilgisayarlar için Samsung, General Mobile ve Vivo gibi markaların ürünleri satın alınabilecek.

Teknoloji Desteği Görsel
Kaynak: X

Teknoloji desteğinde yalnızca nakdi yardım değil, ücretsiz internet de yer alacak. Buna göre aynı şekilde örgün eğitim gören üniversiteli gençlere bir hatla sınırlı olmak koşuluyla 1 yıl boyunca aylık 10 GB internet ücretsiz olarak verilecek.

GCM Yatırım Banner

Her öğrencinin bir kere kullanacağı teknoloji desteğinde daha fazla ayrıntı yakın zamanda ilgili bakanlık tarafından kamuoyuyla paylaşılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.