Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gençlere Ücretsiz İnternet Kampanyasında Tarih Netleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün gençler için duyurduğu ücretsiz internet kampanyasına dair detaylar geldi.
Gençlere Ücretsiz İnternet Kampanyasında Tarih Netleşti
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Kabine Toplantısı sonrası kamuoyuyla paylaştığı teknoloji desteğinin detayları gelmeye devam ediyor. Son gelişmelerde, üniversite öğrencilerine 12 ay boyunca verilecek 10 GB kotalı ücretsiz internetin hangi tarihten itibaren hesaplara tanımlanacağı öğrenildi.

Örgün eğitimde kayıtlı olan üniversite öğrencilerine bir hatla sınırlı olacak şekilde 1 yıl boyunca ücretsiz verilecek aylık 10 GB internetin Ekim ayında kullanımının başlayacağı haberi paylaşıldı.

Kampanya kapsamında yer alan bir gencin kendi üzerine tanımlanmış hattı olmaması durumunda ise ücretsiz internet paketinden faydalanamayacağı detayı aktarıldı.

Ayrıca yalnızca üniversitelerin örgün eğitim programına kayıtlı gençlerin faydalanacağı kampanyadan yüksek lisans ve açık öğretim öğrenicileri yararlanamayacak.

TRT haberin aktardığına göre 3 GSM operatöründen biri üzerinden kullandırılacak internet kampanyasının maliyeti Hazine tarafından karşılanacak.


Düzenlemenin kapsamının genişletilmesi ve master, yüksek lisans ve açık öğretim öğrencilerinin de kampanyadan faydalanabilmesi Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tasarrufunda olacak.

GCM Yatırım Banner

Ücretsiz internet kampanyasının gerekli şartlarının uygun şekilde yürütülmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve GSM operatörleri kontağı sürdürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.