Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gen İlaç Yatırımını, Bera Holding Temettü Kararını Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören GENIL ek yatırım açıklamasını, Bera Holding ise temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
Gen İlaç Yatırımını, Bera Holding Temettü Kararını Açıkladı
Yorum

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret (GENIL), Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden ek yaptırım yaptığına dair açıklama yaptı. Şirket Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzde 10,1 oranında hissedarı olan sağlık alanında teknolojiler geliştiren Stimusil Inc. şirketinin büyüme ve ürün geliştirme faaliyetlerine destek olmak amacıyla ek yatırım kararı aldığını duyurdu.

Yatırım kararı kapsamında Stimusil Inc.’e 749.996 ABD doları tutarında ödeme yapılacağını, bu tutar karşılığında arttırılacak sermayenin Gen İlaç’a tahsis edileceği belirtildi.

Belirtilen yatırımın tamamlanmasının ardından GEN’in Stimusil Inc.’deki hissedarlık oranının yüzde 10,1’den yüzde 16,8’e çıkacağı paylaşıldı. Ek yatırımın Stimusil Inc.’in geliştirmekte olduğu ürünlerin ileri aşama test ve geliştirmeleri için kullanılacağı ifade edildi.

GENIL, günlük yüzde 1 düşüşle 47 TL’ye geriledi. Hisse haftalık yüzde 0,4, aylık yüzde 4,6 oranında değer kaybetti. Yıllık kazanç oranı ise yüzde 160,7 seviyesinde.

Bera Holding

Borsa İstanbul’da BERA koduyla işlem gören Bera Holding, kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaparak hissedarlarını bilgilendirdi. Şirket geçen yılın karından brüt 0,050 TL, net 0,045 TL nakit temettü ödenmesine karar verildiğini açıkladı.

Şirketin 2022 yılı net karı 1 milyar 866 milyon TL’ydi. BERA, günlük yüzde 3 kayıpla 11 TL’ye geriledi. Hissede haftalık yüzde 9, aylık ise yüzde 6 gerileme söz konusu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu