Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gen İlaç Temettüsünü, Tuğçelik ise Yeni Anlaşmasını Duyurdu

KAP üzerinden açıklama yapan Gen İlaç 2023 yılında vereceği temettüyü, Tuğçelik Alüminyum ise yeni iş ilişkisini paylaştı. İşte detaylar;
Gen İlaç Temettüsünü, Tuğçelik ise Yeni Anlaşmasını Duyurdu
Yorum

Borsada payları işlem gören şirketler yeni anlaşmalarını, bilançolarını, temettü kararlarını ve diğer bilgileri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşarak yatırımcıları bilgilendirmeye devam ediyor. Gen İlaç (GENIL) 2023 yılında paydaşlarına vereceği temettü miktarını açıkladı.

GENIL, net dağıtılabilir dönem karının 1.077.488.661 TL olduğunu belirterek 2023 yılında yatırımcılarına pay başına nakit brüt 1,11 TL, net 0,99 TL vereceğini paylaştı. Şirket 2022 yılında 1.080.446.610 TL net kar bildirmişti. GENIL günlük yüzde 1,5 negatifi göstererek 48,8 TL’den işlem görüyor.

TUCLK’den Yeni İş İlişkisi

Tuğçelik Alüminyum (TUCLK), KAP’tan yeni iş ilişkisini paylaştı. TUCLK, Eldor Elektronik ve Plastik Malzemeleri Üretim ve Ticaret Şirketi ile elektrikli araçlar için Alüminyum HPDC parça tedarikini sağlamak üzere 11.800.000 Euro tutarında çerçeve anlaşma imzaladığını duyurdu.

Anlaşmanın süresinin 7 yıl olup, 01.03.2024 tarihinde üretime başlanılmasının planlandığı aktarıldı.

TUCLK, günlük yüzde 10 artışla 32,4 TL bandında seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu