Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gen İlaç İş İlişkisini Güçlendirecek Ek Sözleşme İmzaladığını Duyurdu

Gen İlaç, Genivig isimli ilacın satışıyla ilgili olarak Onko İlaç ile iş ilişkisini güçlendirecek ek bir sözleşme imzaladığını duyurdu.
Gen İlaç İş İlişkisini Güçlendirecek Ek Sözleşme İmzaladığını Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Onko İlaç ile sürdürdüğü iş ilişkisini güçlendirmek için ek sözleşme imzaladığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre; Gen İlaç ile Onko İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında nörolojik hematolojik tedavisinde kullanılan Genivig isimli ilacın Onko tarafından Türkiye genelindeki eczanelere satılması konusunda 15.02.2021 tarihinde bir sözleşme imzalanmış durumda.

Genivig Gen İlaç tarafından ithal edilirken, sözleşme ile Onko İlaç Genivig isimli ilacın ihale satışı ve özel hastane satışı dışında yalnızca eczanelere satış ve dağıtım yapabiliyor. 2022 yılı içinde Onko İlaç’a temin edilecek ilaç adedinin ayrıca kararlaştırılacağı düzenlendi ve bu konuda 18.11.2021 tarihinde ek bir sözleşme imzalandı.

Ek sözleşmeye göre 2022 yılında Onko İlaç’a 50 bin adet kutu ilaç satılmasına karar verildiği duyuruldu. Ayrıca Onko İlaç’a satılacak toplam ürün bedelinin bugünkü Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu satış fiyatı üzerinden hesaplandığında brüt 225 milyon TL’ye karşılık geldiği de açıklandı.

Ek sözleşme ile Gen İlaç’ın Genivig için yurt içindeki dağıtım ağı genişleyecek, ilacı kullanan hastaların ilaca erişim imkanı da kolaylaşacak.

Gen İlaç hisselerindeki (GENIL) son fiyat hareketlerini incelediğimiz zaman; dünkü işlemleri %2,19 artıda 12,58 lirada tamamladığı görülüyor.
Gen İlaç Hisseleri Yüzde 2,19 Yükseliş
Kaynak: Investing

Hisseler 11 Kasım’da başlattığı düşüş eğilimini dünkü işlemlerde sonlandırmışa benziyor. 11 Kasım’da 13,11 liraya kadar ulaşan hisseler, 16 Kasım’da 12,29 liraya kadar geriledi. Dünkü işlemlerde ise 12,70 liraya kadar yükselmeyi başardı.

Gen İlaç hisseleri dünkü işlemlere güçlü yükselişle başlangıç yaptıktan kısa süre sonra 12,70 liraya tırmandı. Ancak burada tutunamadı ve 12,36 liraya kadar geriledi. Kapanışa doğru yeniden toparlanan hisseler, günü 12,58 liradam tamamladı.

Bugünkü açıklamanın ortaklık faaliyetlerine pozitif etkisi beklenirken, hisselerin yükseliş eğilimini devam ettirmesi bekleniyor. Hisselerde 12,58 – 12,82 – 12,96 lirada bulunan direnç noktaları takip ediliyor. Aşağı yönde ise 11,79 – 12,04 – 12,18 lirada bulunan destek noktaları izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu