Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gen İlaç Genium için Filipinler’deki Ruhsatlandırma Sürecini Tamamladı

Gen İlaç reflü ve ülser tedavisinde kullanılan Genium isimli ürünü için Filipinler'de ruhsatlandırma sürecinin tamamlandığını açıkladı.
Gen İlaç Genium için Filipinler’deki Ruhsatlandırma Sürecini Tamamladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ilacı için Filipinler’de ruhsatlandırma sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Şirket, GEN üretim tesisinde üretimi gerçekleştirilen ve ülkemizde ruhsatlı olan Gastro-Özofajial Reflü/Ülser hastalıklarının tedavisinde kullanılan “Esomeprazol sodyum” etken maddesi içeren Genium isimli ürünün Filipinler’de ruhsatlandırma sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Ruhsatlandırma süreci tamamlanan ürün ile şirketin küresel anlamdaki faaliyetlerinin genişleyeceği ve şirketin satışlarının olumlu etkileneceği değerlendirildi. Şirket iki gün önce Genbutrol 15 mmol/15 ml ve Genbutrol 7,5 mmol/7,5 ml ürünlerinin ülkemizdeki ruhsatlandırma süreçlerinin tamamlandığını duyurmuştu.

Açıklamanın geldiği sıralarda Gen İlaç hisseleri (GENIL) TSİ 14:35 sularında %4,69 oranında artıda 14,73 liradan işlem görmeye başladı.
Gen İlaç Hisseleri Yüzde 4,69 Yükseliş
Kaynak: Investing

Hisseler 23 Kasım’da güçlü bir yükseliş eğilimi kaydetmeye başladı ve yükselişini 4. güne taşımış durumda bulunuyor. Hisseler dünkü işlemlerde 14,36 liraya kadar yükselmeyi başarırken, 29 Eylül’den bu yana gördüğü en yüksek seviyeyi kaydetmişti.

Dünkü işlemleri 14,08 liradan yapan hisseler, bugünkü işlemlere yükselişle 14,65 liradan başladı. Açılışın ardından yükseliş eğilimini sürdüren hisseler, 15,17 liraya kadar tırmandı. Bu seviye ise 7 Eylül’den bu yana kaydedilen en yüksek seviye oldu.

Hisselerdeki pozitif ivme güçlü bir şekilde devam ederken, yukarı yönde 14,98 ve 15,60 lirada bulunan direnç noktaları takip ediliyor. Aşağı yönde ise 13,46 – 12,84 – 12,39 liradaki destek noktaları izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu