Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gen İlaç ABD’deki Şirkete Ortak Oldu! Yeni Anlaşmayı Yaptı

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, ABD'deki şirkete hem ortak oldu hem de yeni iş sözleşmesini imzaladı. Detaylar haberde...
Gen İlaç ABD’deki Şirkete Ortak Oldu! Yeni Anlaşmayı Yaptı
HABER GİRİŞ

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal varlık edinimi ve yeni iş ilişkisini duyurdu.

Şirket, büyüme ve inovasyon stratejileri doğrultusunda yenilikçi ilaçlar geliştirmekte olan ve Amerikan Nasdaq borsasında işlem gören Jaguar Health Inc.’e yüzde 6,70 oranında ortak oldu.

Konuya yönelik sözleşmenin imzalandığı işlemlerin bugün tamamlanacağı aktarıldı.

Gen İlaç, hissedarı olduğu Jaguar Health Inc. ile yeni bir iş ilişkisine imza attı. Jaguar’ın geliştirdiği ticari ismi Mytesi olan Crofelemer’in US FDA onaylı endikasyonu olan HIV’le ilişkili ishal başta olmak üzere Crofelemer’in etkili olacağı faz 3 aşamasında olan kanser tedavisi ilişkili ishal de dahil tüm endikasyonlarına yönelik olarak iş birliğine varıldı.

Bu bağlamda Gen İlaç bahsedilen endikasyonlara yönelik, Türkiye, Belarus, Ukrayna, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Rusya ve Gürcistan’da münhasır satış ve pazarlama haklarına sahip olacak.

GCM Yatırım Banner

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisi olumlu bekleniyor.

Gen İlaç Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri (GENIL) bu haberlere olumlu tepki verdi. Bugün açılışı 76,90 TL’den yapan hisseler, ortaklık haberi ile 84,5 TL’ye fırladı.

Sonrasında düşüşe geçen hisseler 79,45 TL’ye geriledi. Hisseler yıllık bazda yüzde 50,56, aylık bazda yüzde 7,92 kazandırdı. Haftalık bazda yüzde 9,25 kazandıran hisseler günlük yüzde 3’ten fazla kazanç sağladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.