Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GEDIK Yeni Şirket Kuruyor! PGSUS Uçuş Verilerini Paylaştı

Borsa İstanbul’da işlem gören GEDIK yeni şirket kurulumuna yönelik açıklamasını, PGSUS ise uçuş verilerini paylaştı. İşte detaylar;
GEDIK Yeni Şirket Kuruyor! PGSUS Uçuş Verilerini Paylaştı
HABER GİRİŞ

Gedik Yatırım Menkul Değerler (GEDIK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirket kurulumuna yönelik açıklama yaptı. Şirket, bağlı ortaklıklarına, iştiraklerine ve yerel finans sektörüne hizmet verecek, orta ve uzun vadede finansal teknoloji ihracatı gerçekleştirecek yüzde 100’üne sahip olacağı bir şirket kurulmasına karar verildiğini duyurdu.

Bu çerçevede kurulacak GYT Bilişim ve Ticaret Anonim Şirketi Unvanlı şirketin kuruluş sermayesinin 5 milyon TL olacağı ifade edildi. Süreçle ilgili şirketin Genel Müdürlüğü’ne yetki verildiği aktarıldı.

GEDIK, günlük yüzde 1,2 yükselişle günü 7 TL’den tamamladı.

Pegasus

Borsa İstanbul’da PGSUS koduyla işlem gören Pegasus Hava Taşımacılığı (PGSUS) Mart ayına yönelik trafik verilerini paylaştı.

GEDIK Yeni Şirket Kuruyor! PGSUS Uçuş Verilerini PaylaştıKaynak: KAP

GCM Yatırım Banner

Şirket, toplam misafir sayısını son 1 aylık süreçte yüzde 29 yükseltti. Konma başına misafir sayısında ise 2022’ye göre yüzde 18 artış kaydedildi.

PGSUS, 11 Nisan gününü yatay tamamlayarak kapanışını 503,7 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.