Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gedik Yatırım’dan Alım Fırsatı Sunan 2 Hisse Önerisi

Telekomünikasyon sektörüne dair beklentilerini yayımlayan Gedik Yatırım, Türk Telekom ve Turkcell için hedef fiyatları yükseltti.
Gedik Yatırım’dan Alım Fırsatı Sunan 2 Hisse Önerisi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gedik Yatırım, 3 Ocak 2024 tarihli bültende telekomünikasyon sektörüne dair bir değerlendirme yaptı. Sektör hisselerinin alım fırsatı sunmaya devam ettiği belirtilen kurum raporunda, sektörün iki büyük ismi olan Türk Telekom ve Turkcell hakkında beklentiler paylaşıldı.

Telekom sektörünün 2022 yılında yüksek enflasyon ortamında, uzun vadeli müşteri kontratlarından dolayı fiyat geçişlerini gerçekleştiremediği için zayıf bir performans sergilediği, bunun ardından 2023 yılının ilk dokuz ayında iyileşme gösterdiği kaydedildi.

Bu kapsamda, Turkcell’in yıllık bazda yüzde 71, Türk Telekom’un yüzde 70’lik hasılat büyümesine imza attığı belirtildi. Açıklamada, “Zayıf geçen birkaç senenin ardından oluşan bilanço görünümünde bir miktar zayıflama olsa da borçluluk rasyolarını sağlıklı bulmaya devam ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Turkcell ve Türk Telekom için Hedef Fiyatlar Yükseltildi

Turkcell ve Türk Telekom için Hedef Fiyatlar Yükseltildi
Kaynak: Gedik Yatırım

Gedik Yatırım Turkcell (TCELL) için 12 aylık hedef fiyatını 72,19 TL’den 90,49 TL’ye, Türk Telekom (TTKOM) için 32,84 TL’den 42 TL’ye yükseltti. Her iki hisse için de endeks üstü getiri tavsiyesi korundu.

“Turkcell ve Türk Telekom 2024T 2.9x ve 2.8x FD/FAVÖK rasyoları ile işlem görmektedir.” ifadesine yer verilen ve Araştırma Müdür Yardımcısı Mehmet Mumcu tarafından hazırlanan raporda, “2023 ve 2024 yıllarında, fiyat yansıtmalarının da gerçekleşmesiyle sektör oyuncularının daha yüksek çarpanları hak ettiğini düşünüyoruz.” şeklinde yorum yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Yıllık bazda yüzde 48 getiri sunan TCELL hisse senedi fiyatı, saat 11.20 itibarıyla yüzde 0,7 ekside 58,2 liradan, yıllık yüzde 5’e yakın değer kaybeden TTKOM ise yüzde 0,88 artıda 25,16 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.