Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gedik Yatırım Yiğit Akü’nün Halka Arz Fiyatını Beğendi!

Gedik Yatırım Menkul Değerler, Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat San. ve Tic. A.Ş. halka arzına dair değerlendirmesini paylaştı. Detaylar haberde;
Gedik Yatırım Yiğit Akü’nün Halka Arz Fiyatını Beğendi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gedik Yatırım Menkul Değerler bugün Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat San. ve Tic. A.Ş. (YIGIT) halka arzına ilişkin Fiyat Tespit Raporuna İlişkin Analist Raporu hakkında açıklama paylaştı. Aracı kurum, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin halka arz için hazırladığı raporu değerlendirdi.

Yiğit Akü’nün ana ürünlerinin endüstriyel aküler, starter aküler, bataryalar ve şarj üniteleri olmak üzere çeşitli kategorilerde ürünler sunduğuna işaret edildi. Halka arzda pay satışıyla ilgili detaylar da raporda yer aldı.

Şirketin sermaye artırımı yoluyla gerçekleşecek halka arzdan 1 milyar 751 milyon 340 bin lira brüt, 1 milyar 677 milyon 523 bin 78,83 lira net halka arz geliri elde etmesi beklendiği kaydedildi.

Yiğit Akü’nün, sermaye artırma suretiyle ihraç edilecek payların ilk halka arzından elde etmeyi planladığı net halka arz gelirinin yüzde 20’sinin üretim tesisi ve yeni ürün yatırımlarında kullanmayı amaçladığı kaydedildi.

Şirket halka arz gelirinin yüzde 40’ını lityum batarya fabrikası yatırımları ve yüzde 30’unu işletme sermayesi ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanacak. Ayrıca şirket gelirin yüzde 10’unu ise finansal borçların ödenmesinde kullanacak.

GCM Yatırım Banner

Finansal verilere göre şirketin gelir tablosu ve bilançosunun incelendiğini kaydeden Gedik Yatırım, değerleme yöntemleri arasında indirgenmiş nakit akışı ve çarpan analizi kullanıldığını bildirdi. Değerleme sonucunda, halka arz pay başına 34,68 TL olarak belirlendiği aktarıldı.

Raporun şirketin detaylı bir değerlendirmesini içerdiği ve halka arz sürecine ışık tuttuğu vurgulanırken, pay başına fiyatın yüzde 25 iskonto ile belirlendiği paylaşıldı.

Yiğit Akü, borsada YIGIT koduyla pay başına 34,68 liradan 29-30-31 Mayıs tarihleri arasında talep toplama işlemlerini gerçekleştirecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.