Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gedik Yatırım Enerji Şirketinin Hedef Fiyatını 38 TL’ye Yükseltti!

Gedik Yatırım tarafından paylaşılan raporda, enerji şirketi Galata Wind’e yönelik yeni tahminler yer aldı. Enerji şirketinin hedef fiyatı yükseltildi.
Gedik Yatırım Enerji Şirketinin Hedef Fiyatını 38 TL’ye Yükseltti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada son dönemde enerji şirketlerine yatırımcılar tarafından artan bir ilgi söz konusu. Bu şirketlerden olan Galata Wind için Gedik Yatırım tarafından yeni tahminler paylaşıldı. Aracı kurum tarafından hazırlanan raporda, şirketin yaptığı yatırımlara atıfta bulunuldu ve hisse senedi için hedef fiyat yükseltildi.

EPDK’nın Galata Wind’in yaptığ 350 MW’lık depolamalı elektrik üretimi için başvurularının onaylandığı hatırlatılan raporda, kapasite artışlarının 2027-202 tahminlerine dahil edildiğine yer verildi.

Satış gelirlerinin güçlü mevsimsellik ve göreceli dolar kuru sonrası 481 milyon TL’ye ulaştığına dikkat çekildi. Raporda rüzgar ve güneş santrallerindeki kapasite kullanımının sektör ortalamalarının üzerinde olduğuna yer verildi.

Kurum bu artışları rüzgar enerjisi ve Mevcut rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi santrallerinin kapasiteleri için de yaptı. Bu beklentilerin ardından şirkete ilişkin hisse beklentisi de yukarı yönde revize edildi.

Gedik Yatırım raporunda, “Galata Wind’deki “Endeksin Üzerinde Getiri” değerlendirmemizi koruyor, hedef fiyatımızı 38 TL’ye yükseltiyoruz” ifadelerine yer verdi. Devam eden ve beklenen kapasite artışları ve istikrarlı marjların yansıtılması sonrası bu değerlendirmenin yapıldığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
GWIND hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Gedik Yatırım’ın yeni tahmini, GWIND için mevcut seviyeden yüzde 60’lık bir artış temsil ediyor. Hisse senedi bugüne 23,92 TL seviyesinden giriş yaptı.

GWIND, Eylül ayının sonunda Gedik Yatırım tarafından verilen hedef seviyeyi görmüştü.
Hisse senedi 25 Eylül’de 38,72 TL’ye kadar çıkarak rekorunu kırmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın