Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Geçen Yılın Halka Arzından Bu Hafta Temettü Ödemesi Geliyor!

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden biri olan Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi, yeni haftada yatırımcısına temettü dağıtacak. Detaylar;
Geçen Yılın Halka Arzından Bu Hafta Temettü Ödemesi Geliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa ve dünyanın en büyük seramik kaplama malzemesi üreticileri arasında yer alan Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş., şirketin olağan genel kurulunun kararı doğrultusunda bu hafta yatırımcısına temettü ödemesi gerçekleştirecek.

16 Mayıs’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtım teklifi duyurulurken, bu teklifin, 10 Haziran’da gerçekleştirilen olağan genel kurulda onaylandığı bildirilmişti.

Borsa İstanbul’da KLSER koduyla işlem gören şirket, yatırımcısına hisse başına brüt 0,1942582 TL, net 0,1748323 TL temettü dağıtımı gerçekleştirecek.

25 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek olan temettüler, T+2 gününde nakit olarak hesaplara aktarılacağından, nakit bakiyeler 27 Haziran 2024 tarihinde kullanılabilir olacak.

Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi, 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu önceki gün KAP üzerinden paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Yılın ilk çeyreğinde toplam 526.528.640 TL zarar açıklayan şirketin hasılatının ise bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 27 gerilediği bildirilmişti.

KLSER Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, geride kalan haftayı 0,29 değer artışıyla 10.771,36 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirirken, KLSER hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 2,3’lük yükselişle 48,7 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KLSER Fiyatı Yükseliş Eğiliminde Görünüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kale Seramik hisseleri, haftalık bazda yatırımcısına yüzde 4,5 oranında getiri sağlarken, aylık bazda ise yüzde 13,6 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.