Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Geçen Yılın Halka Arz GYO’sundan Sözleşme Duyurusu Geldi!

Geçen yıl halka arz olan şirketlerden Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP bildiriminde imzalanan yeni sözleşmesini duyurdu. Detaylar haberde;
Geçen Yılın Halka Arz GYO’sundan Sözleşme Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kuruluşundan bu yana çok sayıda konut projesini hayata geçiren ve geçen yaz dönemi itibarıyla halka arz olan şirketler arasına katılan Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde yeni sözleşme duyurusunda bulundu.

Borsa İstanbul’da ASGYO koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, inşaat işleri sözleşme bildiriminin detaylarına yer verildi.

KAP açıklamasında, şirket mülkiyetinde yer alan Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki 47.754,38 metrekare arsa nitelikli taşınmaz üzerinde yapılacak villa konut projesine ilişkin kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Sözleşme içeriğinin yüzde 40 arsa sahibine, yüzde 60 müteahhit firmaya olacak şekilde belirlendiği bildirildi.

Halka arz büyüklüğü 2.079.000.000 TL olarak gerçekleşen şirketin bir önceki hafta sunulan KAP bildiriminde ise Gaziantep’in Şehitkamil ilçesindeki 41.077,68 metrekare arsada yapılacak villa ve konut projesine ilişkin kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalandığı duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

Şirketin 27-28 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşen halka arzında yurt içi bireysel yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 2 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara 3,23 katı talep gelmişti.

ASGYO Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,62 değer artışıyla haftanın ikinci işlem gününü 9.344,97 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken ASGYO hisseleri endeksle ters yönde hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,4‘lük düşüşle 16,58 TL seviyesine gerileme gösterdi.

Asce GYO Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Asce Gayrimenkul hisseleri, haftalıkta yüzde 5,8 kırmızı yakarken aylık bazda ise yatırımcısına yüzde 5.2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.