Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GCM Yatırım Bu 4 Hisse için Analizini Yaptı

GCM Yatırım, tarafından paylaşılan haftalık bütende bu 4 hisse için analiz yapıldı. Hisseler için direnç seviyeleri belirtildi. Detaylar haberde...
GCM Yatırım Bu 4 Hisse için Analizini Yaptı
HABER GİRİŞ

Ödüllü ve lisanslı yatırım kuruluşu GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş., yurt içi piyasalara yönelik haftalık bültenini paylaştı. Yerel seçimlerin yapılacağı haftaya girilirken BIST 100 endeksi ve 4 hisse için analizini yayımladı.

GCM tarafından paylaşılan analizde borsa endeksinin geçen hafta 8700 puan seviyelerindeki 50 günlük ortalamasından beklentilere paralel tepki yükselişi gösterdiği not edildi. Bu tepki yükselişinin ne kadar kalıcı olacağını kestirmenin zor olduğu bildirildi.

BIST 100 endeksinin teknik olarak 9450-9500 puan direncinin üzerine çıkıp yerleşmedikçe, yeni bir yukarı akımdan bahsetmenin zor olduğu not edildi.

AKBNK

Bunun yanında haftalık bültende AKBANK T.A.Ş. (AKBNK) hissesi için değerlendirme yapıldı. 44,38 TL seviyesindeki tarihi direncinin üzerine yerleşmesi durumunda yukarı hareketlerin güçlenebileceği not edildi.
Kısa vadeli alım-satım yapanlar için 44,38 TL seviyesinde stop loss alınmalı tavsiyesi verildi.

AKBNK hisseleri bugün açılışı 45,82 TL’den yaptı. Hisseler yazım sırasında 45,18 TL’den işlem gördü. Son bir yılda yüzde 176,91 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner

SASA

Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (SASA) hisselerinin 42,72 direncini geçmesi durumunda yukarı yönlü hareketlerin daha fazla güçlenebileceği bildirildi. 39 seviyelerine yakın noktalardan alım yapmanın daha sağlıklı olabileceği kaydedildi.

SASA hisseleri bugün açılışı 41,30 TL’den yaptı. Günlük yüzde 0,68 yükselişte olan hisseler yazım sırasında 41,22 TL’den işlem gördü.

KOZAL

Koza Altın İşletmeleri A.Ş.’nin (KOZAL) hisseleri için “Kısa vadeli alım satım yapanlar için 21.70 seviyesi stop loss alınmalıdır.” notu kaydedildi. Bugün açılışta yeşilleri yakan KOZAL hisseleri, 22,72 TL’den işlem görmeye başladı.

DOAS

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’nin (DOAS) hisseleri için 307 direncinin geçilmesini beklemenin daha doğru olacağı aktarıldı. DOAS hisseleri için “Kısa vadeli alım satım yapanlar için 307 seviyesi hissede stop loss alınmalıdır.” notu kaydedildi.

DOAS hisseleri bugün açılışta kırmızı yakarak 323 TL’den yaptı. Hisselerin yıllık kazancı yüzde 188,03 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın