Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GCM Menkul Kıymetler A.Ş. Borsa İstanbul’da Finansal Okuryazarlık ve VİOP Eğitimi Verdi

Türkiye'nin önde gelen aracı kurumlarından GCM Menkul Kıymetler A.Ş, Borsa İstanbul'da VİOP Eğitim Semineri düzenledi. İşte detaylar;
GCM Menkul Kıymetler A.Ş. Borsa İstanbul’da Finansal Okuryazarlık ve VİOP Eğitimi Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bildiğiniz gibi yılbaşından bu yana vadeli işlemler, Türk yatırımcının ilgisini çekmeye başladı ve alternatifleri arasına girdi. Bu kapsamda hem Borsa İstanbul hem de aracı kurumlar çeşitli girişimlerde bulunuyor. Bu girişimlerden birisi de 30 Eylül 2017 tarihinde GCM Menkul Kıymetler A.Ş tarafından Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda yapılan VİOP eğitim semineri oldu.

Borsa İstanbul kapsamında GCM Vadeli İşlemler tarafından düzenlenen “Finansal Okuryazarlık ve VİOP Eğitimi” isimli seminer yoğun ilgi gördü.

GCM Menkul Borsa İstanbul Finansal Okuryazarlık ve VİOP Eğitimi

GCM Menkul Kıymetler A.Ş, ülkemizin önde gelen ve başarılı aracı kurumlarından birisidir. VİOP işlemleri için de aracılık hizmeti vermeye başlayan kurum, kısa sürede eğitimleri ve demo hesap imkanı ile dikkatleri çekti. Yoğun ilgi gören seminere, Paratic.com ekibi olarak bizler de katıldık.

Seminerde GCM Eğitim Koordinatörü Adil Altaş‘ın sunumuyla piyasanın tanımı yapıldı ve nasıl bir yer olduğunu öğrenmek isteyenlere detaylı bilgiler verildi.

GCM VİOP Eğitim Koordinatörü Adil Altaş

Ülkemiz yatırımcısı için henüz alışılmadık bir piyasa olarak tanımlayabileceğimiz VİOP, seminer katılımcılarına tüm detayları ile anlatıldı. Kafa karıştıran birçok konuya netlik getirildi. Komisyon oranlarından nemalandırmaya, kontrat özelliklerinden alım – satım işlemlerine kadar birçok konu örneklerle sunuldu.

GCM Yatırım Banner
Borsa İstanbul VİOP Direktörü Harun Özay‘ın da katılım gösterdiği eğitim seminerinde piyasa ile ilgili düzenlemelere ve gelecek planlarına yer verildi.

Borsa İstanbul VİOP Direktörü Harun Özay

Özay, seminer sonunda Adil Altaş’a plaket verirken piyasanın gelişimi ile ilgili yoğun çalışmalar yürüttüklerini de açıkladı. İşlem saatleri ve yeni enstrümanlar üzerine soruları yanıtladı. Gelecek tarihlerde piyasanın daha cazip koşullara kavuşmasını sağlayacaklarını vurguladı.

3 oturum şeklinde gerçekleşen seminerin molalarında ise yatırımcı temsilcileri, katılımcılarla birebir ilgilenerek, piyasa hakkında sorularını cevapladı.

Borsa İstanbul GCM Menkul VİOP Eğitimi Katılım

Sıcak ve samimi bir ortamda yapılan seminere, her yaştan katılım vardı. Farklı piyasalarda işlem yapmakta olan ve VİOP hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler de seminere büyük bir ilgi gösterdi.

Seminer sonunda soru – cevap oturumu yapıldı ve piyasa hakkında merak edilen birçok nokta aydınlatılmış oldu.

GCM VİOP Semineri Soru Cevap Oturumu

Katılımcılara e-kitap hediye edilirken, daha detaylı eğitimlerin verilmeye devam edeceği de belirtildi. Sizlere tavsiyemiz buna benzer seminerleri takip etmeniz ve katılım göstermenizdir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın