Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GBP/USD Brexit Enerji Krizinin Ortasında 1,37 Dolar Sınırında Geziyor

GBP/USD paritesi, Brexit enerji krizinin piyasanın iyimserliğine ağır basması nedeniyle 1,37 dolar seviyesindeki seyrini korumaya çalışıyor.
GBP/USD Brexit Enerji Krizinin Ortasında 1,37 Dolar Sınırında Geziyor

GBP/USD paritesi, Birleşik Krallık’taki yeni Brexit krizini fiyatlandırıyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, petrol krizini aşmak için orduyu kullanmayı düşünecek olması, rekabet yasalarını askıya aldı. Ayrıca Brexit işgücü sorunlarına neden olmaya da devam ediyor.

Birleşik Krallık Petrol Perakendecileri Birliği, istasyonların %50-90’ının bazı bölgelerde stok sorunları yaşadığını söyledi. Ayrıca bu krizin toparlanmayı rayından çıkarabileceğini söyledi. Gelişmeler sterlini baskılarken, dolar azalan risklerle zayıfladı. Yine de sterlindeki güç kaybı, GBP/USD paritesini aşağı çekmeye devam ediyor.

GBP/USD paritesi TSİ 12:15 sularında yüzde 0,20 oranında yükselişle 1,3702 dolardan işlem görüyor.
GBP/USD Paritesi Yüzde 0,20 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Parite geçen haftanın son işlem gününde 1,3751 dolara kadar yükseldikten sonra kapanışı 1,3673 dolardan gerçekleştirmişti. Bu haftaya ise düşüşle 1,3670 dolardan başlayan parite, Asya seansında hafif yükseliş gösterdi.

Avrupa seansının açılışına doğru 1,3658 dolara kadar gerileyen GBP/USD paritesi, ardından güçlü bir yükseliş kaydederek, TSİ 11:50 sularında 1,3710 dolara kadar yükseldi. Daha sonra 1,37 dolar sınırını korumaya başladı.

Paritede yukarı yönlü eğilimin korunmasıyla birlikte 1,3720 ve 1,3741 dolar seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak. Paritenin aşağı yöne dönmesiyle birlikte 1,3668 ve 1,3637 dolar seviyeleri destek noktaları olarak çalışacak.

GBP(USD paritesinin fiyat performansı incelendiğinde ise haftalık bazda %0,32 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %0,44 oranında değer kaybeden parite, yıllık periyotta %7,49 oranında yükselmiş durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum