Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gazze’deki Can Kaybı 18 Bine Dayandı

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kudra, 7 Ekim'den bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının 17 bin 700'e yaklaştığını söyledi.
Gazze’deki Can Kaybı 18 Bine Dayandı
HABER GİRİŞ

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılara yönelik bilgi verdi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kudra, 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının 17 bin 700’e, saldırılarda yaralananların sayısının ise 48 bin 780’e çıktığını aktardı.

İsrail güçlerinin 20 korkunç katliam gerçekleştirdiğini duyurdu. İsrail’in suçlarının ve soykırımının açıklamaların ve mantığın ötesine geçtiğini belirtti.

Ayrıca şu ana kadar 57 ambulansın hedef alındığını duyurdu.

Gazze’nin kuzeyinde yaşayanların imhaya maruz kaldığını belirterek Hastanelerin kuşatılması ve hizmet dışı kalması sonucu yaralıların ölüme terk edildiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Çok sayıda hamile kadının öldürdüğünü veya yaraladığını belirtti.

Kudra, İsrail’in bilinçli olarak 132 sağlık kuruluşunu hedef aldığını, 22 hastane ve 46 sağlık merkezini hizmet dışı bıraktığını aktardı.

İsrail’in sağlık sistemine yönelik saldırganlığının 295 sağlık personelinin ölümüne yol açtığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.