Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gazilere ve Şehit Yakınlarına Ödenen Aylık Miktar Arttı

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından şehit, gazi ve malullere yapılan aylık maddi desteklerin miktarı arttırıldı. İşte detaylar...
Gazilere ve Şehit Yakınlarına Ödenen Aylık Miktar Arttı
HABER GİRİŞ

Mütevelli Heyeti Başkanlığını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yürüttüğü Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı (TŞYGDV) tarafından şehit, gazi ve malullere düzenli olarak aylık maddi destek sağlanıyor. Bu kapsamda maddi destekten yararlanan hak sahiplerine ödenen aylık miktar artırıldı.

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı, 15 Temmuz darbe girişiminde ve İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların yakınlarına maddi destek sağlıyor.

Miktar 4 Bin TL’ye Yükseldi

Vakıf tarafından şartlı bağış kapsamında hak sahiplerine aylık 2 bin 600 TL olarak ödenen miktarın 4 bin TL’ye yükseldiği duyuruldu. Yeni miktar destek alan kişilerin hesaplarına yatırıldı.

Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların yakınlarına ve diğer hak sahiplerine 384 bin, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için ise 11 milyon 912 bin TL yatırıldı.

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın kurulduğu günden beri destekten faydalananlara toplam 194.574,000,00 TL sağlandı.

GCM Yatırım Banner

Şehit ve gazi yakınlarına çok yakın zamanda uçak fiyatlarında indirim imkanı sağlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türk Hava Yolları (THY) tarafından uçak biletlerinde yüzde 50 indirim uygulandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın